Rubriky:

Motocykly

Abraham byl v třetím mokrém tréninku v Brně jedenáctý

13. srpna 2011 11:11 - BRNO

Motocyklista Karel Abraham zajel jedenáctý čas ve třetím tréninku na Velkou cenu České republiky, jedenáctý závod mistrovství světa silničních motocyklů. První Čech v královské kubatuře se na začátek druhé desítky pořadí posunul v posledním kole, které se mu na mokré trati vydařilo.

 

www.karelabraham.com

Nejlepšího času dosáhl i přes pád na úvod tréninku lídr průběžného pořadí seriálu Casey Stoner z Austrálie. Abraham za jedničkou Hondy zaostal o 1,139 sekundy.

Ve třídě do 125 ccm obsadil Jakub Kornfeil sedmnácté místo a stále se mu tak nedaří vrátit se na "vlnu" vydařeného začátku soutěžního programu v Brně. Na mokré trati loni pátý muž nejslabší kubatury, jenž v neděli chce útočit na stupně vítězů, zaostal za nejrychlejším Nicolásem Terolem ze Španělska o více než tři sekundy.

Na divokou kartu jedoucí Miroslav Popov byl čtyřiadvacátý, Ladislav Chmelík dvaatřicátý. Oba se bez problémů vešli do kvalifikačního limitu pro hlavní závod.

Kvalifikační jízdy budou na Masarykově okruhu zahájeny ve 13:00, v sobotu je na programu i první závod Red Bull MotoGP Rookies Cupu, do kterého odstartuje z první řady Tomáš Vavrouš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly