Motokrosové elitě vládl opět Cairoli, MX2 vyhrál mladík Roczen

GAILDORF

Italský motokrosař Antonio Cairoli se stal popáté v kariéře mistrem světa, v královské třídě MX1 získal titul potřetí za sebou. V předposledním závodu sezóny v německém Gaildorfu se rozhodlo také o šampionovi v kategorii MX2, kterým se stal teprve sedmnáctiletý domácí jezdec Ken Roczen. Německo má díky němu mistra světa v motokrosu po dlouhých 43 letech.

Ilustrační foto

Pětadvacetiletý Cairoli díky třetímu a druhému místu zvítězil v Grand Prix Evropy o čtyři body před Rusem Jevgenijem Bobryševem a připsal si šestý triumf v sezoně. Celkem má v kariéře na kontě 43 vyhraných Velkých cen.

K zisku titulu už před posledním patnáctým závodem v italském Fermu pomohl Cairolimu i pád jeho nejbližšího pronásledovatele Stevena Frossarda z Francie, jenž po nehodě v první jízdě v Gaildorfu nezískal ani bod.

Roczen si na domácí půdě vyjel dokonce devátý letošní triumf v Grand Prix, když první jízdu vyhrál a v druhé skončil třetí. Mladý jezdec se dál chystá rozvíjet svou kariéru v USA.

"Letím tam už v říjnu. Jsou tam zkrátka lepší podmínky," uvedl Roczen, jenž navázal na titul někdejšího reprezentanta NDR Paula Friedrichse z roku 1968.

Grand Prix Evropy ve třídách MX1 a MX2 v Gaildorfu (Německo)
MX1
1. jízda: 1. Bobryšev (Rus./Honda) 40:06,778, 2. Boog (Fr./Kawasaki) -0,354, 3. Cairoli (It./KTM) -9,171.
2. jízda: 1. Pourcel (Fr./Kawasaki) 39:34,517, 2. Cairoli -43,529, 3. Boissiere (Fr./Yamaha) -46,324.
GP celkově: 1. Cairoli 42, 2. Bobryšev 38, 3. Boog 37.
Pořadí MS (po 14 z 15 závodů): 1. Cairoli 596, 2. Frossard (Fr./Yamaha) 472, 3. Desalle (Belg./Suzuki) 461.
MX2
1. jízda: 1. Roczen (Něm./KTM) 40:44,246, 2. Searle (Brit./Kawasaki) -8,406, 3. Tonus (Švýc./Yamaha) -13,049.
2. jízda: 1. Searle 39:50,968, 2. Herlings (Niz./KTM) -6,609, 3. Roczen -11,837.
GP celkově: 1. Searle 47, 2. Roczen 45, 3. Herlings 38.
Pořadí MS (po 14 z 15 závodů): 1. Roczen 635, 2. Herlings 585, 3. Searle 526, ...43. Smitka (ČR/TM) 7.
Cairoli a Roczen si jeden závod před koncem zajistili tituly mistrů světa.