Motocyklisté Abraham i Kornfeil odstartují v Japonsku z páté řady

MOTEGI

Motocyklista Karel Abraham obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska ve třídě MotoGP patnácté místo. Další český jezdec Jakub Kornfeil byl na okruhu v Motegi třináctý v kubatuře do 125 ccm. Oba tak v neděli odstartují z páté řady. Abraham však kvůli následkům pádu ve španělském Aragónu zvažuje, že do závodu nenastoupí.

Karel Abraham

"Kdykoliv se snažím jet rychle, začnu ztrácet koncentraci a nedokážu se soustředit na více než dvě nebo tři kola," uvedl český závodník v tiskové zprávě svého týmu. "Proto přemýšlíme nad tím, jestli v závodě budeme startovat nebo ne. Já doufám, že ano. Uvidíme, jak se budu cítit v zítřejším warm-upu. Potom se rozhodneme," dodal Abraham.

Ten o jednu pozici vylepšil svůj výsledek z pátečních tréninků, na nejrychlejšího Australana Caseyho Stonera ztratil 2,655 sekundy. "Snažil jsem se, abych zajel alespoň jedno rychlé kolo. Na motocyklu jsem se cítil o něco lépe, ale stále jsem nemohl jet tak, jak jsem chtěl," přiznal Abraham. "Byl jsem schopný zajet maximálně tři kola, poté jsem se musel vrátit do boxu," doplnil.

Vedle vedoucího muže šampionátu Stonera se do první startovní řady postaví Španěl Jorge Lorenzo a Ital Andrea Dovizioso.

Kvalifikaci stopětadvacítek vyhrál Francouz Johann Zarco. Za ním se seřadilo pět španělských jezdců včetně lídra MS Nicoláse Terola, jenž byl třetí. Kornfeil na 13. místě zaostal za Zarkem o 2,255 vteřiny.

Velká cena Japonska silničních motocyklů v Motegi - kvalifikace:
Do 125 ccm: 1. Zarco (Fr./Derbi) 1:57,888, 2. Faubel -0,242, 3. Terol -0,360, 4. Vinales -0,570, 5. Moncayo (všichni Šp./Aprilia) -1,049, 6. Vázquez (Šp./Derbi) -1,114, ...13. Kornfeil (ČR/Aprilia) -2,255.
Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 1:52,067, 2. Lüthi (Švýc./Suter) -0,193, 3. Iannone (It./Suter) -0,356, 4. Smith (Brit./Tech 3) -0,578, 5. Takahaši (Jap./Moriwaki) -0,627, 6. Corsi (It./FTR) -0,629.
MotoGP: 1. Stoner (Austr./Honda) 1:45,267, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,256, 3. Dovizioso (It./Honda) -0,524, 4. Pedrosa (Šp./Honda) -0,699, 5. Spies (USA/Yamaha) -0,775, 6. Simoncelli (It./Honda) -0,944, ...15. Abraham (ČR/Ducati) -2,655.