Motokrosové domácí tituly získali Michek a Kulhavý

PŘEROV

Novým mezinárodním mistrem České republiky v motokrosu ve třídě MX3-Open se stal Martin Michek na stroji KTM. V kategorii MX2 získal titul Josef Kulhavý na suzuki, obhájci Florentu Richierovi z Francie nestačila v dnešním finálovém závodě v Přerově ani dvě vítězství. Kulhavý skončil v obou jízdách druhý a Richier umazal z náskoku svého soupeře pouze šest bodů.

Michek udělal rozhodující krok už v první jízdě. Vyhrál ji sice Petr Bartoš, ovšem Michek taktickou jízdou skončil druhý a tím si definitivně zajistil titul. "Nechtěl jsem zbytečně riskovat. V sázce bylo hodně. Vsadil jsem na jistotu, hnát se za vítězstvím bylo v mém případě zbytečné. Jsem rád, že se mi podařilo titulem dotáhnout letošní úspěšnou sezonu," řekl Michek, který skončil třetí v mistrovství světa MX3.

Ve druhé jízdě si vedl nejlépe Martin Žerava, který vyhrál s náskokem 11 sekund před Bartošem, jenž si tím zajistil celkové druhé místo. Michek skončil třetí. Poslední závod se nevydařil obhájci titulu Jiřímu Čepelákovi, který plánoval hájit celkové druhé místo. V první jízdě byl až osmý a v konečném pořadí klesl na čtvrtou příčku.

Ve třídě MX2 bylo ve hře o titul před závěrečným závodem dokonce pět jezdců. Z dramatické partie vyšel nejlépe Kulhavý, jemuž otevřela cestu k druhému místu porucha motoru Francouze Borise Maillarda.

Motokrosovou sezonu zakončí příští sobotu závod mistrovství ČR družstev v Kaplici.

Závěrečný závod MMČR v motokrosu v Přerově:
Třída MX3-Open:
První jízda: 1. Bartoš (KTM), 2. Michek (KTM), 3. Žerava (Honda), 4. Németh (Maď./KTM), 5. Kohút (SR/KTM), 6. Michalec (Honda).
Druhá jízda: 1. Žerava, 2. Bartoš, 3. Michek, 4. Németh, 5. Kohút, 6. Čepelák (Yamaha).
Celkově v závodě: 1. Bartoš 47, 2. Žerava 45, 3. Michek 42, 4. Németh 36, 5. Kohút 32, 6. Michalec 29.
Konečné pořadí MMČR: 1. Michek 296, 2. Bartoš 257, 3. Németh 254, 4. Čepelák 242, 5. Žerava 238, 6. Michalec 188.
Třída MX2:
První jízda: 1. Richier (Fr./Kawasaki), 2. Kulhavý (Suzuki), 3. Szvoboda (Maď./KTM), 4. Sukup (Kawasaki), 5. Jiránek (Kawasaki), 6. Šimko (SR/KTM).
Druhá jízda: 1. Richier, 2. Kulhavý, 3. Maillard (Fr./Kawasaki), 4. Špičák (Kawasaki), 5. Szvoboda, 6. Šimko.
Celkově v závodě: 1. Richier 50, 2. Kulhavý 44, 3. Szvoboda 36, 4. Špičák 32, 5. Sukup 31, 6. Jiránek 30.
Konečné pořadí MMČR: 1. Kulhavý 272, 2. Richier 267, 3. Sukup 263, 4. Šimko 232, 5. Špičák 230, 6. Szvoboda 201.