Motokrosař Terešák zajel na úvod MS v Orljonku životní 16. místo

Český motokrosař Jakub Terešák vybojoval v zahajovacím závodě mistrovství světa pět bodů ve třídě MX2. Ve Velké ceně Ruska si je připsal za 16. místo ve druhé jízdě, kterým si ve druhém roce působení v šampionátu vytvořil osobní maximum.

Jakub Terešák

Dvaadvacetiletý jezdec byl dosud nejlépe sedmnáctý v loňské Velké ceně Kegumsu v Lotyšsku. Za celou minulou sezonu získal bronzový medailista z juniorských MS v letech 2013 (do 85 ccm) a 2016 (do 125 ccm) třináct bodů.

V první jízdě v Rusku obsadil 22. místo, druhý český motokrosař Petr Polák zůstal mimo bodovanou dvacítku v obou rozjížďkách. Plný počet bodů získal francouzský obhájce titulu Tom Vialle, v královské třídě MXGP dvakrát vyhrál rovněž loňský šampion Tim Gajser ze Slovinska.

Šampionát začal kvůli pandemii koronaviru se zpožděním a po několika změnách v kalendáři. Aktuálně je v plánu 19 závodů včetně Velké ceny České republiky, která se v Lokti nad Ohří pojede 25. července.