Zlatou stuhu získal polský plošinář Šwidnicki, Chlupáč byl v Pardubicích třetí

2. října 2021 18:44 - Pardubice

Polský jezdec Mateusz Šwidnicki vyhrál v Pardubicích 47. ročník plochodrážního závodu juniorů o Zlatou stuhu. Petr Chlupáč zvítězil ve všech čtyřech jízdách základní části a získal maximální počet 20 bodů, ve finále však na další triumf nedosáhl a dojel za Šwidnickým a Švédem Alexanderem Woentinem na třetím místě. Daniel Klíma byl pátý.

Jako poslední český junior vyhrál Zlatou stuhu v roce 2017 Eduard Krčmář, před rokem byl třetí Jan Kvěch. Letošní vítěz Šwidnicki navázal na loňské prvenství krajana Jakuba Miškowiaka.

V neděli se na svítkovském stadionu uskuteční Zlatá přilba, 73. ročník nejstaršího plochodrážního závodu světa začne ve 12 hodin.

Zlatá stuha juniorů, 47. ročník plochodrážního závodu v Pardubicích:
1. Šwidnicki (Pol.)
2. Woentin (Švéd.)
3. Chlupáč
...
5. Klíma
11. Šilhán
18. Jeníček (všichni ČR)
ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.