Motocykly

Wolff ve finále ME na ploché dráze

4. července 2004 10:02 - STRALSUND

Plochodrážník Richard Wolff postoupil z německého Stralsundu do finále mistrovství Evropy, které se pojede na konci srpna v dánském Holstedtu. Nečekaně naopak neuspěl účastník elitního seriálu Grand Prix Bohumil Brhel, který získal pouze tři body a skončil čtrnáctý.

Za deště a ve velmi těžkých podmínkách Wolff dvě jízdy vyhrál, dvakrát byl druhý a jednou třetí. Získal celkem 11 bodů stejně jako domácí jezdec Joachim Kugelmann, jehož pak v dodatkové jízdě o třetí místo porazil.

Zato dva další české závodníky Josefa France a Tomáše Suchánka výsledky dodatkové jízdy nepotěšily. Češi měli možnost bojovat o post náhradníka pro finále, dojeli však až za Polákem Rempalou.

Vyřazeni byli také Miroslav Fencl, Pavel Ondrašík i Vladimír Višváder, největší senzací semifinále však byl Brhelův nezdar. V úvodní jízdě získal Brhel dva body, poté ale třikrát neuspěl: z další jízdy byl vyloučen, pak dojel poslední a jeho smůlu dovršil defekt.

Vítězem semifinálového závodu se stal Polák Janusz Kolodziej. Do finále v Holstedu postoupilo pět plošinářů.