Motocykly

Pešek v Anglii získal čtyři body

25. července 2004 20:22 - DONINGTON PARK

Lukáš Pešek zajel v neděli na trati v Donington Parku svůj nejlepší výsledek v letošní sezoně. Devatenáctiletý závodník dojel v kategorii do 125 ccm na dvanáctém místě a získal tak čtyři body do celkového pořadí. Jeden bod vybojoval v kubatuře do 250 ccm za 15. místo také Jakub Smrž.

Pešek vyrazil do závodu až z dvacáté pozice, také díky pádům několika jezdců před ním se mu podařilo své startovní postavení vylepšit. Václav Bittman skončil třiadvacátý. Své třetí vítězství v sezoně si suverénním způsobem zajistil Ital Andrea Doviziozo, jenž má v čele celkového pořadí před krajanem Robertem Locatellim již 32 bodů náskoku.

Stejným způsobem jako Doviziozo válcuje soupeře ve dvěstěpadesátkách Daniel Pedrosa. Mladý Španěl, jenž v loňské sezoně triumfoval v mistrovství světa ve slabší kubatuře, je blízko k titulu i o kategorii výš. Dnes zvítězil před Portugalcem Sebastianem Portem o více než šest sekund a v celkovém pořadí má náskok již 34 bodů.

MotoGP vyhrál Rossi

Smrž byl na startovním roštu sedmnáctý a stejně jako minulý týden na Sachsenringu se dokázal v průběhu závodu zlepšit a dosáhnout na poslední bodované místo. Radomil Rous dojel jako jednadvacátý, poslední ze závodníků, kteří dnešní trať dokončili.

V královské kategorii MotoGP se na nejvyšší stupínek vrátil Valentino Rossi a zvýšil svůj náskok v průběžném pořadí. Úřadující šampion, jenž v předchozích dvou závodech na stupně vítězů nedosáhl, oslavil s yamahou páté vítězství v sezoně, celkem už posbíral při 133 startech 64 vavřínů. Na druhé místo se posunul Američan Colin Edwards, který dnes v Doningtonu dojel třetí za Setem Gibernauem ze Španělska.

Max Biaggi, který se před týdnem dotáhl v průběžném pořadí za Rossiho na rozdíl jediného bodu, dnes kvůli technickým problémům od 13. kola ztrácel a nakonec dojel dvanáctý. V celkové klasifikaci klesl na třetí místo.