Rubriky:

Motocykly

Motocyklisté jsou na Šestidenní již na osmém místě

17. září 2004 18:54 - KIELCE

Český Trophy se na motocyklové Šestidenní posunul po pátém dnu na osmé místo. Šestice Ivan Jakeš, Bohumil Poslední, Víťa Kuklík, Karel Scheder, Pavel Melichar a David Čadek zajela v pátek v Polsku podle upřesněných neoficiálních výsledků šestý čas a posunula se v průběžném pořadí o jedno místo výše. Nadále vedou obhájci loňského prvenství Finové.

Čechům k prozatímnímu vyrovnání loňského umístění pomohl opět solidní výkon a problémy jejich soupeřů. Podle manažera týmu Aleše Hradeckého však hodlají jeho svěřenci poslední den zaútočit i na sedmé Španělsko, na které ztrácejí téměř dvě minuty.

"Chceme skončit alespoň na sedmém místě," řekl Hradecký ČTK. Při závěrečném motokrosu bude tým hodně spoléhat na Čadka, který si k enduru odskočil právě z této motocyklové disciplíny. "Budu se snažit. Pojede se na trávě a dá se očekávat, že se bude opět hodně prášit. Uvidíme, jak to dopadne," podotkl Čadek.

Junioři stále desátí

Juniorské kvarteto Tomáš Císař, Lukáš Kroupa, Jiří Mejšner a Robert Šíp zůstalo i po předposledním dnu soutěže desáté a od Italů na devátém místě je dělí propastných téměř deset minut. Do posledního dne soutěže půjdou jako vedoucí tým Španělé.

V klubové klasifikaci vede nadále italský Moto Club Azzurri, třetí je druhý tým Jiřetína v sestavě s Romanem Michalíkem, Milanem Barošem a Františkem Hrobským. Obhájce prvenství z ÚAMK KBS Unhošť opět potkala smůla a po problémech Martina Macka s vodní pumpou se propadli až na jedenácté místo. Macek totiž dostal čtrnáctiminutovou penalizaci.

"Snaha se klukům nedá upřít, ale nepřeje nám štěstí. To však k tomuto sportu patří," řekl manažer Ladislav Krupička v rozhovoru pro ČTK. Trojice Macek, Jan Zaremba, Michal Rudolf tak na předešlá dvě prvenství nenaváže. "Samozřejmě, že jsme zklamaní. Proti tomu, co se tady ale stalo ve středu, o nic nejde," poukázal Krupička na tragické nehody v třetím dnu soutěže, při kterých zemřel německý reprezentant Sven Enderlein.

Šestidenní - po pěti dnech (neoficiální výsledky)
Trophy týmy
1. Finsko 12:15 min.
2. Itálie + 3:15
3. Francie + 5:26
...
8. ČR + 29:38
Juniorské týmy
1. Španělsko 10:02
2. Finsko + 1:20
3. Polsko + 1:36
...
10. ČR + 29:51
Klubová soutěž
1. Moto Club Azzurri (It.) 22:22
2. Hämmeenlinnan Moottorikerho (Fin.) + 5:31
3. Motoklub Jiřetín II (ČR) + 7:25
...
6. KBS ÚAMK Unhošť I (ČR) + 10:21
7. Motoklub Jiřetín I (ČR) + 12:12
13. Mitas Betong-Czech Enduro (ČR) + 30:28

ČTK

Zrušit