Rubriky:

Motocykly

Zlatá přilba opět na australskou hlavu?

21. září 2004 14:50 - PARDUBICE

Takřka kompletní světová plochodrážní špička se o nadcházejícím víkendu sejde v Pardubicích při tradiční Zlaté přilbě. Ve dvaatřicetičlenném startovním poli bude také šest českých jezdců, chybět nebudou ani slavná jména z Austrálie: vedoucí muž GP Jason Crump, obhájce titulu Ryan Sullivan i trojnásobný vítěz Leigh Adams.

 

ČTK/Michal Doležal

Diváci naopak neuvidí silné Poláky v čele s Tomaszem Gollobem, kteří mají o víkendu domácí soutěž, stejný důvod stojí i za neúčastí Američanů. Chybí také aktuální světový šampión Nicki Pedersen z Dánska a Švéd Tony Rickardsson, jediný muž, který může připravit Crumpa o titul mistra světa. Závěrečný závod se pojede v sobotu 2. října v norském Hamaru.

Australané vyhráli šest z posledních sedmi ročníků a dá se očekávat, že letos se budou pokoušet o šestý triumf za sebou.

"Moc se těším zejména na jejich souboj s Dány," uvedl ředitel závodu Evžen Erban. Z Dánska přijedou Bjärne Pedersen, aktuálně osmý muž z Grand Prix, a také devátý Hans Andersen. Na přední pozice se mohou dostat také Britové Scott Nicholls či Mark Loram.

Start L. Drymla nejistý

České barvy by měli hájit všichni jezdci z Grand Prix Bohumil Brhel a Aleš a Lukáš Drymlovi, které doplní Josef Franc, Tomáš Suchánek a zatím poslední český vítěz závodu z roku 1996 Tomáš Topinka. "Ten počet se ale ještě může změnit, některá místa necháváme zatím volná," upozornil Erban.

Otazník visí nad startem Lukáše Drymla, který upadl v britské lize a kvůli pohmožděninám nestartoval v minulém závodu Grand Prix v Polsku. O Zlatou přilbu loni nejel, neboť se zotavoval ze zlomeniny kotníku. "Jsem si téměř jist, že pojede, jeho bolístky už jsou téměř v pořádku, i když se definitivně rozhodne zřejmě až v sobotu," řekl tiskový mluvčí závodu Petr Moravec.

Tradiční předehrou Zlaté přilby bude sobotní Zlatá stuha juniorů, jež má před sebou jubilejní třicátý ročník. Adeptem na vítězství je seniorský mistr Evropy Matej Žagar ze Slovinska, který pojede i Zlatou přilbu. Klíčové boje budou zahájeny v neděli ve 13 hodin, finále populární akce by mělo být odstartováno v přímém přenosu České televize v půl páté.

ČTK, Sport.cz

Zrušit