Motocyklista Kornfeil dojel v Mugellu osmý, nejlépe v sezóně

Mugello

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Itálie v třídě Moto3 osmé místo, čímž dosáhl svého nejlepšího umístění v sezóně. Zvítězil Španěl Maverick Viňales. Královskou kubaturu MotoGP vyhrál španělský jezdec Jorge Lorenzo a pátým triumfem v sezoně si upevnil vedení v seriálu mistrovství světa

Pro nejlepší výsledek v sezoně si dojel český motocyklový závodník Jakub Kornfeil ve Velké ceně Itálie v Mugellu, kde obsadil ve třídě Moto3 osmé místo

Viňales projel cílem o pouhé dvě setiny před Italem Romanem Fenatim. Třetí Němec Sandro Cortese zaostal za vítězem o sedm setin a udržel vedení v šampionátu před Viňalesem, jenž snížil jeho náskok na devět bodů.

Kornfeil vylepšil v devátém závodu sezony třinácté místo z kvalifikace, po které startoval z páté řady. Dosavadním maximem devatenáctiletého českého jezdce v letošním seriálu bylo desáté místo.

Dobrým startem vše začalo

"Dneska jsem si opravdu skvěle zazávodil. Start jsem měl perfektní, na výjezdu z první zatáčky mě ale kluci trošku vyvezli, protože jsem byl na venkovní stopě. Nakonec jsem to ale zvládl a usadil se na konci čelní skupinky," uvedl Kornfeil na svém webu. V úvodu závodu měl štěstí, že se stihl vyhnout stroji Portugalce Miguela Oliveiry, jenž upadl kousek před ním. "Tímto se roztrhala vedoucí skupina."

Kornfeil se pak dotáhl na Španěla Hectora Faubela a Malajce Zulfahmiho Khairuddina, které zhruba po čtyřech kolech předjel a usadil se na osmé příčce, již udržel. "Měl jsem jediný cíl - udržet oba motocykly KTM za svými zády a vybojovat osmé místo. To se mi podařilo a vezu domů poměrně slušný bodový příděl," liboval si.

Lorenzo a jeho pátý triumf

V MotoGP zvítězil španělský jezdec Jorge Lorenzo a pátým triumfem v sezoně si upevnil vedení v mistrovství světa. Královská třída, v níž kvůli zranění ruky chyběl počtvrté za sebou na startu Karel Abraham, byla nejjednoznačnějším závodem v Mugellu.

Lorenzo porazil o více než pět sekund krajana Daniho Pedrosu, vítěze předchozí Grand Prix Německa, který je za ním i v celkovém hodnocení. Až osmý skončil dvojnásobný šampion Australan Casey Stoner, pro kterého to bylo nejhorší letošní umístění v cíli. Minule na Sachsenringu nedojel.

Domácí fanoušky rozjásal Andrea Iannone, který vyšel jako vítěz z dramatického dojezdu Moto2. Španěla Pola Espargara porazil o devět setin. Oba mají v šampionátu shodně 129 bodů. Dál výrazně ztrácejí na letošního čtyřnásobného vítěze Marka Márqueze, jenž skončil pátý a teprve podruhé v sezoně nedojel na medailové pozici. Předtím ve Francii závod nedokončil.