Rubriky:

Motocykly

Motocyklový jezdec Abraham po sezóně přesedlá z ducati na aprilii

13. září 2012 14:09 - Brno

Český jezdec Karel Abraham změní pro příští sezónu mistrovství světa MotoGP značku motocyklu. Po dvou letech závodění na ducati bude v šampionátu elitní kategorie jezdit na aprilii.

 

Václav Šálek, ČTK

"Rozhodli jsme se nevyužít opci na naši smlouvu s Ducati. Důvodem nejsou výsledky, ale jednání Ducati," řekl ČTK závodníkův otec a manažer týmu AB Cardion Karel Abraham starší. Podrobnější informace chce tým uvést v připravované tiskové zprávě.

Na ducati si Abraham vloni odbyl premiéru jako první Čech v královské třídě MotoGP, jeho maximem bylo sedmé místo a v celkové klasifikaci skončil čtrnáctý. Stejná pozice mu momentálně patří i v tomto ročníku, kdy do konce šampionátu zbývá šest Velkých cen. Nejlépe dojel nedávno v Indianapolis osmý, v posledních třech závodech neskončil hůře než desátý; předtím ale čtyři starty kvůli zdravotním problémům zmeškal.

Na apriliích s označením ART a spadajících v královské třídě do slabší kategorie CRT závodí v tomto ročníku MotoGP Španěl Aleix Espargaró a Francouz Randy de Puniet, kteří jsou v průběžném hodnocení šampionátu před Abrahamem na 12. a 13. místě. Český jezdec spolupracoval s Aprilií v začátcích své kariéry v nižších kubaturách a její stroje sedlal pět sezón.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly