Abraham obsadil v Aragonii deváté místo, Kornfeil skončil v kategorii Moto3 jedenáctý

Alcaňiz

Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Aragonie v královské kategorii MotoGP deváté místo. Jakub Kornfeil pak v Moto3 dojel jedenáctý a podeváté za sebou v mistrovství světa bodoval. Druhý český účastník v nejslabší kubatuře Miroslav Popov závod nedokončil.

Španěl Dani Pedrosa slaví výhru v závodě MotoGP v Aragonii.

Pro Abrahama znamená deváté místo v Aragonii úspěšný návrat na okruh, na němž si začátkem června po pádu při testování vážně poranil ruku a musel vynechat čtyři závody mistrovství světa. Se svou ducati startoval z páté řady a v konečném pořadí si polepšil oproti čtrnáctému času ze sobotní kvalifikace.

Pro vítězství si den po 27. narozeninách dojel domácí Dani Pedrosa s hondou a udržel se v boji o mistrovský titul. Náskok lídra Jorge Lorenza s yamahou, jenž dnes obsadil druhou pozici, stáhnul čtyři závody před koncem sezóny na 33 bodů. Třetí skončil Ital Andrea Dovizioso. Abraham na Pedrosu ztratil 57 sekund a celkově je čtrnáctý.

Závod Moto3 vyhrál podruhé v sezóně Španěl Luis Salom a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Cílem projel o 155 tisícin před Němcem Sandro Cortesem, jenž udělal další krok k titulu. Čtyři závody před koncem sezóny má na kontě 245 bodů a vede seriál již o 51 bodů.

Kornfeil, jenž po sedmnáctém místě v kvalifikaci startoval ze šesté řady, figuruje na průběžné patnácté příčce se ziskem 58 bodů.

Popov, který startoval z posledního místa, do cíle stejně jako v Brně nedorazil. Závod dokončil pouze v Grand Prix San Marina, kde dojel devatenáctý.