Rubriky:

Motocykly

Kornfeil byl v trénincích v Austrálii sedmý. Abraham dojel v MotoGP dvanáctý, nejrychlejší byl Stoner

26. října 2012 08:32 - Phillip Island

Jakub Kornfeil dosáhl v trénincích na Velkou cenu Austrálie sedmého času ve třídě Moto3, Karel Abraham obsadil v nejsilnější kubatuře dvanácté místo. Domácí fanoušky potěšil dílčím vítězstvím mistr světa Casey Stoner, jenž bude v neděli usilovat o šesté prvenství na okruhu ve Phillip Islandu za sebou.

 

Glenn Nicholls, ČTK/AP

Za Stonerem se seřadili oba uchazeči o titul v MotoGP Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo, které dva závody před koncem MS dělí 23 bodů. Lepší pozici v šampionátu má ze španělských rivalů Lorenzo. Slavit může už v Austrálii, ale v neděli nechce za každou cenu urvat co nejlepší výsledek. "Bylo by to fajn rozhodnout už tady, ale nepojedu jako blázen. Nejdůležitější bude neudělat chybu," řekl Lorenzo.

Dvanáctý Abraham ztratil na nejrychlejšího Stonera 2,745 sekundy. "Oba tréninky nebyly špatné. Dvanácté místo nevypadá nijak závratně, klíčové ale je, že jsem na stejných časech jako prototypy, na Héctora Barberu ztrácím úplně minimum a na Nickyho Haydena na tovární motorce jen desetinu vteřiny," hodnotil v tiskové zprávě Abraham, jemuž v pořadí MS patří 14. příčka.

V Kornfeilově kubatuře vyhrál tréninky Němec Jonas Folger před už jistým šampiónem a krajanem Sandrem Cortesem. V Moto3 byl nejrychlejší Španěl Pol Espargaró, který však už má jen teoretickou šanci na titul. Vedení v MS drží španělský jezdec Marc Marquéz, který v trénincích obsadil sedmou příčku.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly