Abraham zajel v tréninku na VC Valencie čtvrtý čas

Valencie

Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v dnešních trénincích na závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů ve Valencii čtvrté místo v kategorii MotoGP. Jakub Kornfeil zajel ve třídě Moto3 na mokré trati 16. čas.

Karel Abraham na stroji Ducati

Nejsilnější kubatuře dominoval za nepříznivých podmínek na okruhu Randy de Puniet. Abraham, jenž absolvoval se svým strojem Ducati jen sedm kol, za Francouzem zaostal o osm desetin sekundy. Už jistý šampion Jorge Lorenzo i několik dalších jezdců do druhého tréninku vůbec nezasáhli.

Neriskoval ani šampion Moto3 Sandro Cortese, který v poklidném tempu obsadil osmé místo za odpoledne nejrychlejším Britem Johem McPheem. Z letošních mistrů tréninkům dominoval jen Marc Márquez v kubatuře Moto2, který ve druhých jízdách porazil Pola Espargara o tři setiny.