Rubriky:

Motocykly

Abrahamovi chybělo k úplné spokojenosti při testech lepší počasí

14. listopadu 2012 20:07 - Valencie

Motocyklista Karel Abraham i ostatní jezdci kubatury MotoGP se při dvoudenním posezonním testování ve Valencii museli spokojit s necelými dvěma hodinami jízd v dobrých podmínkách. I tak mohl po závěrečných jízdách tohoto roku český závodník vyjádřit spokojenost s novým strojem, který bude po přesunu od Ducati k Aprilii ART sedlat v příští sezóně.

 

Milan Malíček, Právo

"Už teď můžu říct, že mám z té motorky dobrý pocit. Oproti ducati daleko lépe zatáčí a v zatáčkách je klidnější," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Ve Valencii jezdcům vůbec nepřálo počasí, až v závěru naplánovaného programu trať rychle oschla. Abraham za těchto podmínek odkroužil 25 kol a testy zakončil časem o 2,987 sekundy pomalejším, než jakého dosáhl nejrychlejší Španěl Dani Pedrosa na hondě.

"Jsem rád, že jsme nakonec měli možnost svést se na suchu. Bylo to úplně na poslední chvíli, mechanici už začínali balit. Nestihli jsme udělat velké změny v nastavení, jen drobné úpravy na pérování. Máme ještě hodně práce před sebou," uvedl Abraham. Jeho nový stroj patří do kategorie CRT, jež zatím není příliš konkurence schopná ve srovnání s prototypy. "Samozřejmě má méně síly a na rovinkách je pomalejší, ale s tím jsme počítali," konstatoval.

V nadcházejícím zimním období se testovat nesmí, nejbližší oficiální jízdy jsou na programu 5. února v Sepangu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly