Rubriky:

Motocykly

VIDEO: Další drsný pád na oválu, kde se kdysi zranil i český plochodrážník Šváb

31. ledna 2013 21:19 - Bahía Blanca/Praha

Drsný karambol, těžké zranění! Slovinský plochodrážník Matija Duh je velmi vážně ohrožen na životě po pádu v argentinské Bahía Blance. Plošináři se na zimu nezřídka přesouvají na jižní polokouli, seriál mistrovství Argentiny je pro řadu z nich zpestřením zimní přípravy na novou sezónu v Evropě.

Slovinský jezdec, který v minulosti startoval v Pardubicích na Zlaté přilbě i při juniorské Zlaté stuze, nedokázal po kontaktu s Ginem Franchettim korigovat jízdu a v plné rychlosti spadl a vletěl do ochranné bariéry z pneumatik.

Seriálu se zúčastní i český reprezentant Matěj Kůs z pražské Markéty. Z Argentiny opakovaně přicházely strohé zprávy, že tamní dráhy nejsou dobře připraveny, teď na jedné z nich došlo k drsné nehodě. Shodou okolností na té samé, kde se kdysi těžce zranil i další český závodník Antonín Šváb mladší. Po těžkém karambolu se už nikdy na závodní dráhu nevrátil.

Třiadvacetiletý Slovinec je podle zpráv ze zámoří v kritickém stavu, má zlomenou lebeční kost a jeho mozek údajně přestal fungovat. Měl se však podrobit operaci. Kromě zranění hlavy utrpěl též zlomeninu kyčle. Závod byl po této havárii ve čtvrté rozjížďce ukončen.

vap, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly