Rubriky:

Motocykly

Abraham byl v prvních testech v Sepangu rychlejší než Pešek o 1,3 sekundy

5. února 2013 18:06 - Sepang

Čeští motocykloví jezdci Karel Abraham a Lukáš Pešek dnes absolvovali v Sepangu první oficiální testovací jízdy s ostatními účastníky MS kategorie MotoGP. Abraham, jenž má za sebou už dvě sezóny v královské třídě, byl o 1,3 sekundy rychlejší než nováček mezi elitou Pešek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Abraham po ukončení spolupráce s Ducati zatím testuje na motocyklu ART s motorem první generace. Na druhé testy v Sepangu by již měl mít výkonnější motor.

"První dojem z motorky byl skvělý, což je hrozně důležité. Ke konci jsme sice měli nějaké problémy, ale to je dané i tím, že jsme hodně věcí v průběhu dne měnili, abychom toho stihli vyzkoušet co nejvíc," uvedl v tiskové zprávě Abraham, jenž absolvoval 54 kol a to nejrychlejší zvládl za 2:05,694.

Nejrychlejší s CRT byl Španěl Espargaro

Nejlepší čas s motocyklem specifikace CRT, který mají k dispozici oba čeští závodníci, zajel Španěl Aleix Espargaro (2:03,782). "Na výsledek se teď nemá smysl koukat, pokud má každý motorku v jiné fázi vývoje. Rozdíl v motorech určitou roli hraje, ale nebudu na to spoléhat. Rok, který na ART odjezdili Espargaro s De Punietem, je jednoznačně jejich výhoda, kterou musím smazat," řekl Abraham.

Pešek absolvoval už v pondělí neoficiální testy, ale kvůli dešti a potížím s motorem odjezdil jen 19 kol. V úterý jich zvládl 46, jeho nejrychlejší čas byl 2:07,015. Za nejrychlejším Španělem Danim Pedrosou zaostal zhruba o šest sekund.

"Měli jsme trochu potíže s motorem, který přestal fungovat hned v úvodu testů, a pak se situace opakovala ještě jednou. Odpoledne jsem tedy kroužil, co to šlo," uvedl Pešek, který se vrátil do MS po dvouleté pauze v barvách italského týmu IodaRacing. "Jsem celkem spokojený. Zatím se s motocyklem stále sžívám a nepracuji na nastavení, i když jsem malé změny přece jenom udělal. Hodně pracujeme na nové elektronice. Zatím nám nefunguje kontrola trakce, takže máme co zlepšovat," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly