Rubriky:

Motocykly

VIDEO: Svět FMX pláče. Japonský samuraj Eigo Sato podlehl zranění z tréninku

1. března 2013 14:46 - Praha

Další smutná zpráva zasáhla příznivce freestyle motokrosu. Při tréninku na seriál Red Bull X-Fighters se v rodném Japonsku vážně zranil Eigo Sato a jeho život se lékařům nepodařilo zachránit ani po okamžitém převozu do nemocnice. Čtyřiatřicetiletý jezdec měl přesně za týden patřit k hlavním hvězdám úvodního podniku seriálu v Mexico City.

"Je to naprostá tragédie. Eigo byl největší osobností freestyle motokrosu. Jeho životní postoj ovlivnil spoustu jezdců a dokázal všechny hnát dopředu, i když s nimi soupeřil. Bude mi moc chybět," napsal Sport.cz zdrcený Martin Koreň, který se rovněž chystá na start v Mexiku.

„Eigo Sato, naučil jsi mě všechno. Pořád mě tlačíš dopředu. Vždycky budeš po mém boku, jsi můj hrdina a nejlepší přítel. Budeš mi chybět," uvedl na sociální síti další japonský jezdec Taka Higašino, vítěz letošních letních X-Games v Los Angeles.

Sato patřil k průkopníkům FMX v Japonsku a byl také účastníkem prestižních X-Games, kde se poprvé představil v roce 2009. V seriálu X-Fighters patřil do elitní pětky a s adrenalinovou show se představil i v Česku v rámci Gladiator Games.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly