Abraham zahájil trénink na GP Kataru šestnáctým místem

Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v dnešním prvním tréninku na úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v Kataru šestnácté místo v kategorii MotoGP. Druhý český reprezentant v nejsilnější kubatuře Lukáš Pešek zajel pod umělým osvětlením na okruhu Losail 23. čas. Jakub Kornfeil skončil v kategorii Moto3 jedenáctý.

Nová "mašina" Karla Abrahama.

Královskou kubaturu ovládl úřadující mistr světa Španěl Jorge Lorezno s yamahou, jenž časem 1:56,685 porazil o 58 tisícin sekundy Brita Cala Crutchlowa. Třetí čas zajel devítinásobný mistr světa Valentino Rossi z Itálie. Abraham ztratil na Lorenza více než tři vteřiny, Pešek zaostal o 5,394 sekundy.

Kornfeil na nejrychlejšího Němce Jonase Folgera, jenž se jako jediný v kubatuře Moto3 dostal pod 2:09 minuty, ztratil 1,447 sekundy. Kategorii Moto2 ovládl na pískem zaprášené trati vloni celkově stříbrný Španěl Pol Espargaró.

V pátek následují v Kataru další dva volné tréninky, v sobotu jezdce čeká kvalifikace na nedělní Velkou cenu.