Rubriky:

Motocykly

Abrahamovy přípravy na VC Ameriky zkomplikoval požár sousedního týmu

18. dubna 2013 18:24 - Austin

Motocyklovému jezdci Karlu Abrahamovi komplikují přípravy na víkendový druhý závod mistrovství světa MotoGP v Austinu následky požáru, který propukl v depu v sousedním boxu. Samotný oheň sice tým Cardion AB Motoracing nezasáhl, ale škody způsobila voda z automatického požárního systému, který požár spustil.

 

Mohammed Dabbous, Reuters

"Snad to ani nemá smysl komentovat," uvedl rozmrzele Abraham k nastalé situaci v tiskové zprávě. "Místo abychom se připravovali na závod na úplně nové trati, utíráme všechno v boxu od vody, sazí a pěny," konstatoval hlavní mechanik týmu Marco Grana. "Zatím je předčasné to říci s jistotou, ale do zítřka bychom měli být schopni připravit se na první tréninky," dodal.

Oheň samotný nenapáchal velké škody ani u postiženého týmu, kterým byl elitní Monster Yamaha Tech 3 hvězd Valentina Rossiho a Jorgeho Lorenza. Také v jejich případě bude třeba zejména vysušit stroje. "První pocit byl skutečně zlý. Ale nevypadá to tak hrozně, jak jsme si původně mysleli. Mohlo to skončit mnohem hůř," řekl šéf týmu Massimo Meregalli.

V Austinu se pojede mistrovství světa silničních motocyklů premiérově, dějištěm Velké ceny Ameriky je okruh, na kterém se od loňska jezdí formule 1.

"Ve středu jsem si prošel trať, abych vůbec věděl, co mám čekat. Je sice vidět, že je dělaná hlavně na formule, ale myslím, že bude zábavná. Hodně se těším, až se svezu," poznamenal Abraham. Na okruhu Circuit of the Americas by si rád spravil chuť po prvním závodě sezóny v Kataru, kde upadl hned v prvním kole.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly