Rubriky:

Motocykly

Abraham byl třináctý v trénincích na Velkou cenu Nizozemska

27. června 2013 15:26 - Assen

Motocyklový závodník Karel Abraham obsadil třinácté místo v dnešních úvodních trénincích na Velkou cenu Nizozemska. Další český jezdec v královské MotoGP Lukáš Pešek byl v Assenu poslední čtyřiadvacátý, Jakub Kornfeil v nejslabší třídě Moto3 pětadvacátý.

 

www.karelabraham.com

Abraham stejně jako všichni ostatní jezdci MotoGP zajel svůj nejlepší čas dopoledne na suché trati. Na nejrychlejšího Jorgeho Lorenza na yamaze ztratil dvě sekundy, Pešek více než šest.

Druhý trénink se jel na mokru, závodníci zajížděli o více než deset sekund pomalejší časy a Abraham v závěru havaroval. Z pádu vyvázl bez zranění, neřízený motocykl ale narazil do bariéry a je značně poškozený.

"Ke konci trať trochu osychala a začala se mi hodně zahřívat pneumatika. A to byla v kombinaci s příliš silným brzdným účinkem motoru asi ta chyba, na kterou jsem doplatil a kvůli které přišel pád. Já jsem úplně v pohodě, bohužel to hodně odnesla motorka. Kluci budou mít dlouhý večer, aby ji dali do pořádku," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Lorenzo si zlomil klíční kost

Na zhoršené podmínky doplatil těžkým pádem mistr světa Lorenzo, který utrpěl zlomeninu klíční kosti a přijde o start v nedělním závodě.

Lorenzo, jenž v sezóně vyhrál tři Velké ceny a na vedoucího krajana Daniho Pedrosu ztrácí na druhé příčce průběžné klasifikace šest bodů, by měl podle webu MotoGP strávit noc v nemocnici a v pátek odjet na operaci do Barcelony. Jak dlouho bude na tratích MS chybět, zatím není jasné.

V Moto3 se jely oba tréninky na suchu a Kornfeil byl jedním z pouze tří jezdců, kteří se v druhém tréninku nezlepšili. Za nejlepším Luisem Salomem ze Španělska měl odstup rovné 2,5 sekundy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly