Kornfeil po třech závodech bodoval. V Německu dojel jedenáctý

Sachsenring

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil se po třech závodech dočkal bodů v mistrovství světa Moto3. Ve Velké ceně Německa na Sachsenringu obsadil český jezdec v neděli jedenáctou příčku a zaznamenal tak čtvrtý nejlepší výsledek v sezóně. Nedařilo se Karlu Abrahamovi a Lukáši Peškovi, kteří v královské třídě MotoGP na body nedosáhli.

Španělský motocyklový jezdec Álex Rins (na snímku) slaví vítězství ve Velké ceně Německa v třídě Moto3.

Kornfeil letos skončil lépe pouze ve Španělsku (5.), Francii (6.) a v Austinu při Grand Prix Ameriky (10.), v předchozích závodech však dvakrát nedojel a naposledy v Nizozemsku jako šestnáctý nebodoval. Díky pětibodovému zisku si rodák z Kyjova v celkové klasifikaci polepšil o místo na 13. pozici.

Závod byl posedmé z osmi dosavadních Velkých cen záležitostí španělského tria Álex Rins, Luis Salom, Mavericks Viňales. V tomto pořadí projeli cílem, Rins si připsal druhé vítězství v sezóně a úspěšným předjížděcím manévrem těsně před koncem přerušil sérii tří výher lídra šampionátu Saloma.

Márquez triumfoval v MotoGP

Abraham s Peškem skončili na 18. a 19. místě. Byli poslední z jezdců, kteří závod MotoGP dokončili, druhý jmenovaný byl předjet o celé kolo. Startovní pole přitom bylo ochuzené o hlavní adepty na titul mistra světa Jorgeho Lorenza a dosavadního lídra Daniho Pedrosu ze Španělska, kteří po pádech v trénincích museli závod kvůli zranění vynechat. Jejich absence dokonale využil krajan Marc Márquez a druhé vítězství v sezóně jej katapultovalo do čela průběžného pořadí.

Španělského vítěze měla i třída Moto2, v níž na premiérovou výhru v kariéře dosáhl Jordi Torres. V čele šampionátu zůstal i přes nejhorší výsledek v sezoně v podobě sedmého místa Brit Scott Redding.