Rubriky:

Motocykly

Chceme slavit, burcuje tým kapitán plochodrážníků Dryml

19. července 2013 11:32 - Praha

Zkusí v sobě i v týmových spolubojovnících probudit dravce. Cítí šanci zopakovat velkolepé tažení za medailí tak, jak ho sám na vlastní kůži v roce 1999 už jednou zažil. Aleš Dryml coby kapitán v sobotu večer (19 h) potáhne český plochodrážní tým do boje proti gigantům ve finále mistrovství světa na pražské Markétě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Šance je. Budeme se prát," slibuje Dryml domácím fandům adrenalin. Vnímá dráždivou naději, která je o to větší, že tým nemusel coby zástupce pořadatelské země do kvalifikace.

Start finále je v sobotu v 19:00 na Markétě. Favority jsou Poláci a Dánové. Češi, jejichž čtyřčlenný tým vzejde z pětice Franc, A. a L. Drymlové, Milík, Kůs, cítí šanci na bronz. Fanoušci se s jezdci mohou setkat dnes od 19 h v klubu Lávka na Praze 1 u Vltavy.

Sám ví jaké to je slavit světovou týmovou medaili, dokonce stříbro bral před 14 lety rovněž na české půdě  - v Pardubicích. „Jo, začátek té oslavy si vybavuju docela dobře," usmívá se matador, tehdy ovšem benjamínek. „A druhý den jsme všichni Zlatou přilbu odjeli tak trochu za očekáváním, ale bylo to i únavou ze závodů," pokračuje.

Je posledním stále ještě závodícím mohykánem ze stříbrné pětice, která nestačila na tehdy nepřekonatelné Australany. Letos budou favority Poláci a Dánové, od poněkud podceňované domácí sestavy se čeká boj o bronz. „Tenkrát stříbro nikdo nečekal, teď je šance stejná," přemítá kapitán s tím, že další oslavu by sice vítal, ale nepřeháněl by to. „Už jsem vyrostl. A navíc hned druhý den jedu závod v Polsku," dodává.

Co dělají stříbrní z roku 1999:
ANTONÍN KASPER
V necelých čtyřiačtyřiceti podlehl v roce 2006 boji s rakovinou.
BOHUMIL BRHEL (48)
Odchod z oválů mu uspíšilo zranění, ladí plochodrážní motory.
MICHAL MAKOVSKÝ (37)
Už při kariéře v Anglii si přivydělával na stavbách, nyní má rodinnou firmu.
ANTONÍN ŠVÁB (39)
Pracuje pro jeden pražský autoservis, kariéru mu zničil úraz v Argentině (2006).
ALEŠ DRYML (34):
V sobotu povede tým do boje o další medaili.
Jak to bylo tehdy v Pardubicích:
1. Austrálie
2. Česko
3. USA
vap, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly