Herlings v Lokti s předstihem obhájil titul mistra světa MX2

Loket

Nizozemský motokrosař Jeffrey Herlings se stal v Lokti s předstihem mistrem světa ve třídě MX2. Teprve osmnáctiletý obhájce titulu vyhrál v české Grand Prix stejně jako vloni obě soutěžní jízdy a tři závody před koncem seriálu má v čele pořadí nedostižný náskok. V královské třídě MX1 ovládl obě jízdy druhý muž celkového pořadí Belgičan Clement Desalle, jediný český jezdec mezi elitou František Smola získal devět bodů za 16. a 17. místo.

Vvítěz první jízdy kategorie MX1 Clement Desale z Belgie.

Tovární pilot KTM Herlings v Lokti potvrdil svoji současnou suverenitu. Ve čtrnáctém dílu šampionátu vybojoval dvanáctý double a celkem 25. a 26. vítězství v sezóně, v neděli s náskokem 37 respektive 20 sekund. K tomu má na kontě jedno druhé a jedno třetí místo a celkový triumf ve všech dosavadních GP. Druhý muž průběžného pořadí Jordi Tixier z Francie dojel v Lokti dvakrát pátý a ztrácí na staronového šampiona 177 bodů. Ve hře jich je už jen 150.

Lídr MX1 Antonio Cairoli z Itálie naopak neměl svůj den a poprvé v sezóně chyběl na stupních vítězů. Desalle, který v Lokti triumfoval už v roce 2011, jeho čtvrtého a sedmého místa využil ke snížení manka na 90 bodů. Cairoli má i tak stále velmi blízko k zisku sedmého titulu.

V teoretické hře o mistra světa zůstal ještě Desalleho krajan Ken de Dycker. Belgičané letos Loket opanovali, protože v první jízdě zcela obsadili stupně vítězů, ve druhé pak jejich hegemonii narušil jen třetím místem Rus Jevgenij Bobryšev.

Smola mezi pouhou dvacítkou jezdců obsadil v první jízdě šestnácté místo a získal skalp Slovince Klemena Gerčara (17.). Lídr šampionátu MX3, ve kterém patří Smolovi páté místo a v němž je druhý Martin Michek, ve druhé jízdě českému jezdci porážku vrátil a pořadí si prohodili.

Ve vložených závodech mistrovství Evropy obsadil Filip Neugebauer šesté místo ve třídě do 250 ccm, v juniorských stopětadvacítkách dojel Martin Krč sedmý.

Velká cena České republiky, závod MS v motokrosu ve třídách MX1 a MX2 v Lokti (Sokolovsko):