Rubriky:

Motocykly

Dojet na bedně? Kornfeila brzdí před GP Brna problémy s rámem motorky

22. srpna 2013 17:19 - Brno

Tři roky po sobě se Jakub Kornfeil vždycky vešel při brněnské Velké ceny mezi sedm nejlepších v závodě nejslabší kubatury. Na konto tak získal postupně páté, sedmé a šesté místo. Letos nechce v Moto3 dojet hůř, i když průběžně mu v šampionátu patří až třináctá příčka.

 

Václav Šálek, ČTK

Troufnete si letos doma útočit na stupně vítězů?

Bedna by se určitě líbila všem, ale nevím, jestli je to vůbec reálné při potížích, které řeším s rámem motocyklu.

Zkusíte je nějak laicky přiblížit?

Největší problém cítím asi v jeho moc velké pružnosti, takže místo zrychlení se pak snažím hlavně nespadnout a taková situace ovlivnila výsledky hned několika závodů.

Takové potíže tedy ničí vaše závodní ambice?

Mohl jsem být možná úplně jinde, kdybych neměl během sezóny tolik starostí s motocyklem a víc si mohl užívat závodění. Jenže místo abych bojoval jen s tratí a soupeři, mám celou dobu dost starostí s technikou. Neustále ale pracujeme na správném nastavení a chtěl bych věřit, že se to před Brnem konečně pohnulo k lepšímu.

Vnímáte brněnský závod pro sebe jako specifický?

Určitě, ale spíš v tom dobrém. Někteří kluci trpí před domácími fanoušky stresem, ale já naopak cítím z tribun fantastickou podporu, která mě žene dopředu. Těším se na atmosféru, závodí se mně v ní fantasticky, i když brněnskou trať nemám zrovna v oblibě.

Co vám na ni vadí?

Masarykův okruh mě připadá hodně stereotypní. Rovinku střídají většinou stejné pravoúhlé zatáčky a rozhoduje hlavně síla motoru. Teď mám ale jinou motorku než v předchozích letech, s podvozkem Kalex musím určitě volit i jinou stopu a navíc právě na Brno nasadíme úplně nový motor. Snad to bude jinačí závodění.

Nejlepší brněnský výsledek, páté místo z roku 2010 jste vyjel na mokré trati. Přál byste si déšť i pro nedělní závod?

Snad ani ne. Věřím, že při solidním nastavení jsem schopen i na suchu zajet solidní výsledek. Nemohu v Brně jen vzpomínat na minulost. Loni jsem třeba hodně dlouho jezdil druhý, ale v posledním kole mě předjeli čtyři jezdci. Letos bych se rád udržel vpředu co nejdéle, i když takovou techniku jako ti španělští rychlíci Viňales, Rins a Márquez fakt nemám.

Takže, jak byste si přál při letošní Velké ceně jet vy?

Rychle dopředu, kolama na zem a uvidíme, na co to vyjde. Hodně důležitá bude i sobotní kvalifikace, potřeboval bych ji zvládnout tak, abych stál nejhůř ve třetí řadě.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly