Rubriky:

Motocykly

Abraham: Rameno děsně bolelo, poslední čtvrthodinu jsem se cítil katastrofálně

23. srpna 2013 18:29 - Brno

Brněnskou Velkou cenu označuje Karel Abraham za nejtěžší závod v roce po psychické stránce, letos se ale k tomu přidává i jeho zdravotní problém. Výkon českého jezdce v pátečním tréninku MotoGP viditelně ovlivnily následky pádu před týdnem v Indianapolisu. Abraham objel pouze čtrnáct kol, což bylo nejméně ze všech a s dvaadvacátým časem nebyl vůbec spokojen.

 

Václav Šálek, ČTK

Jak vaše naražené levé rameno sneslo dvojitou tréninkovou zátěž?
Byl jsem rád, že jsem na motorce vůbec vydržel celý trénink. Přestože jsem si nechal dát injekci, která má utlumit bolest a dostal jsem na rameno navíc i speciální náplast obsahujcí anestetika, tak to nějak moc nepomáhalo. Zejména ke konci už ruka bolela hodně a poslední čtvrthodinu jsem se na trati cítil fakt katastrofálně.

V čem se ta bolest projevuje?
Není tady sice tolik překlápění motorky, takže bolest není už tak bodavá, jako jsem ji cítil v Indy, ale je zase vytrvalá a nejvíc se rameno ozývá při brždění a v zatáčkách, kde mě to vyloženě limituje. Nezvládnu do nich jet agresivněji. Je to nepříjemné, ale peru se s tím, jak se dá.

Zkoušíte tak trochu, co vydržíte?
Musím se prostě zakousnout, překonat bolest a dostat se až někam na samotný práh. Jít až přes něj by však bylo riskantní, to by mě ta ruka mohla úplně vypnout a byl bych okamžitě na zemi. Snažím se tomu extrémnímu problému nějak předejít.

Pokračujete tedy v denním režimu rehabilitací?
Rozhodně, snažím se dostat rameno do kondice, ale je mi jasné, že tím jak jezdím a ruku namáhám, tak se to jen zhoršuje. Lékaři mi hned v Indianapolisu doporučovali klid a nic nedělat, ale to tady bohužel dodržet nemohu.

Co za této situace říkáte na svůj páteční výsledek?
S výsledkem vůbec nejsem spokojený, jak bych mohl být. Pár rychlých kol jsem sice dal, jenž bych i v nich potřeboval dostat čas minimálně o vteřinu dolu. Chtěl jsem se dostat pod dvě minuty na kolo už v pátek, tělo mi to ale nedovolilo a netrefili jsme zrovna ani nastavení.

Budete vůbec schopen v Brně pokračovat, odjet kvalifikaci a hlavně v neděli závod?
Rozhodně nastoupím a snad to vydržím i dojet. Přál bych si dostat silnější anestetika, ale doktoři mají nějaké limity a navíc tělo si na ně zřejmě buduje i rezistenci. Nic ale nevzdám.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly