Rubriky:

Motocykly

Kornfeil: Stojím o trochu dál, než bych čekal. Čtvrtá řada ale není až tak špatná

24. srpna 2013 19:58

Dvanácté místo v kvalifikaci bere Jakub Kornfeil jako dobrý základ toho, aby se při nedělní brněnské Velké ceně třídy Moto3 natlačil do první desítky.

 

Václav Šálek, ČTK

Jak hodnotíte svoje účinkování v kvalifikaci?
Čas někde kolem 2:09 jsem si přál a čekal jsem, že s ním i první desítka klapne, nakonec ale stojím o trochu dál. Čtvrtá řada však není až tak špatná, pátá už by byla hodně daleko. Vůbec jsem nečekal, že se pojede kvalifikace takhle rychle. Rinsův čas hluboko pod 2:08, to je fakt bomba.

Napadá vás, proč se všichni o tolik ve srovnání s tréninky zlepšili?
Včera byla ta trať mnohem teplejší, měla něco kolem jednatřiceti a já si myslím, že když je tady v Brně dráha studenější, a to dnes byla ve srovnání s pátkem o čtyři stupně, tak právě Moto3 dokáže takhle zrychlit.

Máte už nastavení pro závod?
Řekli jsme v Kalexu, že chceme v sobotu ještě něco zkusit. Takže mi tam namontovali novou vidlici a fungovalo to hned jinak, taky jsme použili nachystaný nový motor. Určitě to byly pozitivní kroky. Nechci to nějak zakřiknout, ale v desítce můžu v pohodě dojet.

Jakou taktiku zvolíte pro start z dvanáctého místa?
S dobrou startovní reakcí se většinou dokážu dostat minimálně přes jednu řadu dopředu, což je super. Pokud v závodě dojedu do první zatáčky osmý, mohu pak držet krok se špičkou a dojet do cíle v desítce.

V čem spatřujete kouzlo svých startů?
Při motokrosu jsem hodně trénoval starty, hrát si správně se spojkou a odlepení se. Zvládám reagování na světla. K tomu ještě odpíchnutí se nohou, když se to dá dohromady, tak to udělá solidní start.

Jak moc by se to změnilo, kdyby v neděli začalo pršet?
Pokud by měl přijít déšť, a předpověď to připouští, už jsme v Brně z minulých let zvyklí. Je mi ale jasné, že kdyby se jelo na vodě, převrátí se všechno vzhůru nohama.

Už máte představu, jak strávíte víc než 24 hodin čekání na závod?
Těším se na to, že si odpočinu a budu i díky posunu startu vstávat později než obvykle. Když jsem v sobotu nasedal na motorku, cítil jsem se unavený, což není nejlepší, tak si do závodu budu snažit vymyslet spíš nějakou oddechovku.

Budete spát na okruhu?
Ne, jsme s celým týmem na hotelu v centru Brna.

Našel jste si čas na rodinu?
Maminka se sestrou sem nedojela, každopádně přítelkyně tady je s taťkou, ale já je vidím tak jednou za den. Dříve to bylo tak, že jsme měli s Karlem Abrahamem fanklub dohromady, tak snad tady letos někde jsou i diváci, kteří mají moje číslo 84 na kšiltovkách či na tričkách.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly