Rubriky:

Motocykly

Živě

Pešek konečně získal pocit, že není v MotoGP jen do počtu

25. srpna 2013 20:13 - Brno

Psychické rozpoložení Lukáše Peška během brněnské Velké ceny nebylo dobré. Doléhala na něj kupa starostí, vypadal ztrápeně, ale nakonec nebyl úplně smutný. Sice letos už pošesté závod mistrovství světa nedokončil, ale závodní pocit si během tří kol, která objel, o dost zlepšil.

 

David W Cerny, Reuters

Nebylo vaše účinkování v brněnském závodě MotoGP kratší, než jste čekal?
To asi jo. Ale mohlo to být klidně delší, kdybych zpomalil o vteřinu a volil opatrnost, ale já jsem nechtěl po trati jen tak kroužit. Chtěl jsem závodit. V první zatáčce jsem sice ztratil několik pozic, pak jsem ale šel trošku dopředu a v okamžiku pádu byl už dvacátý.

Co se tam pak stalo?
Měl jsem před sebou Lavertyho a nemohl se přes něj pořád dostat, zavíral mi to tam. Tlačil jsem na něj, tlačil, až jsem dotlačil. Šel jsem ale nadoraz. Bylo i příjemný vidět ty české lidi na okruhu, to člověka žene.

Štve vás pád tak brzy právě, že je to před domácími fanoušky v Brně?
Neříkal bych, že mě to štve. Myslím si, že kdo to viděl, tak ocení, že jsem závodil. Užil jsem si to možná víc než závody, kde jsem dojel úplně beznadějně poslední. Tady jsem konečně získal pocit, že nejsem v MotoGP jen do počtu.

Je to při veškerém trápení, které máte, alespoň trochu optimismu do žil?
Myslím, že jo. Připadal jsem si, že to moje závodění má nějaký smysl. Pokud s tímhle pocitem začnu v pátek v Silverstonu, nemuselo by to být špatné.

Nehrozí tedy, že kvůli neuhrazeným finančním závazkům v Británii nepojedete?
Nikdo nepřemýšlí nad tím, že bych tam neměl být. Určitě tam pojedu, teď ale jedu na chatu. Jsem z toho všeho, co se dělo během Brna pořádně unavený.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.