Rubriky:

Motocykly

Mistrovství světa silničních motocyklů pojedou čtyři Češi

2. března 2005 16:28 - BRNO

Čtyři čeští jezdci zasáhnou letos do kompletního sedmnáctidílného mistrovství světa silničních motocyklů, které odstartuje 10. dubna ve španělském Jerezu. Jedenáctou zastávkou seriálu bude 28. srpna závod na Masarykově okruhu v Brně.

 

www.kubasmrz.cz

Ve třídě do 250 ccm jsou mezi třiceti jezdci zaregistrováni dva čeští závodníci. Se startovním číslem 64 pojede s hondou Radomil Rous v týmu Würth Honda BQR a s číslem 96 bude závodit rovněž na hondě Jakub Smrž v barvách stáje Arie Molenaar Racing.

V nejslabší kubatuře do 125 ccm figuruje 36 jezdců a ve startovním poli jsou rovněž dva Češi. Nováčkem bude se startovním číslem 44 teprve patnáctiletý Karel Abrahám, který bude startovat s aprilií v americkém týmu AB Cardion Blauer. Stejně jako loni pojede s číslem 52 Lukáš Pešek, jenž bude sedlat stroj Derbi v Metis Racing týmu.

Bez smlouvy zůstala sedmnáctiletá Markéta Janáková, která v loňském seriálu jezdila v nejslabší kubatuře.

Česká stáj Elit bude pokračovat v mistrovství světa se stroji Honda pouze ve třídě do 125 ccm. Týmovou jedničkou zůstal osmnáctiletý Švýcar Thomas Lüthi, jemuž se loni příliš nedařilo. Letos však před sezonou zazářil nejlepším časem v oficiálním testování. Jeho kolegou měl být Němec Sascha Hommel, ale těsně před podepsáním smlouvy odešel do továrního týmu Malaguti Reparto Corse.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly