Živě

Hanikův předchůdce přišel o angažmá, protože moc vyrostl

11. října 2013 12:09 - Sepang

Talentovaný německý motocyklový závodník Florian Alt přišel o angažmá v mistrovství světa kvůli své výšce. Loňský vítěz Rookies Cupu, který letos ovládl český jezdec Karel Hanika, vyrostl za rok o 12 centimetrů a na malé stroje třídy Moto3 se prostě "neposkládá".

 

AMK Brno circuit JUNIOR team

Sedmnáctiletý Alt nyní měří 184 centimetrů, což navíc podle odhadů lékařů nemusí být jeho konečná výška. Proto se tým Kiefer Racing rozhodl neprodloužit s ním smlouvu na rok 2014. "Takovou smutnou a negativní zprávu jsme ještě nikdy nemuseli sdělovat. Ale proti tělesným a genetickým vlastnostem je člověk bezmocný," uvedl šéf Altovy stáje Stefan Kiefer.

Alt se připravoval na motorkářskou kariéru od pěti let. Loni byl mezinárodním mistrem Německa a triumfoval v prestižním Rookies Cupu, kde závodí mladí jezdci na identických strojích. Jeho maximem ve světovém šampionátu je 18. místo z Indianapolis. Pokud bude chtít v seriálu zůstat, bude zřejmě muset hledat angažmá ve vyšších třídách.

U motocyklových závodníků je drobnější postava obvyklá. Loňský mistr světa Moto3 Sandro Cortese měří 169 cm. Český talent Hanika, který bude od příští sezóny závodit za elitní tovární tým Red Bull KTM Ajo, je jen o tři centimetry vyšší.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.