Hanikův předchůdce přišel o angažmá, protože moc vyrostl

11. října 2013 12:09 - Sepang

Talentovaný německý motocyklový závodník Florian Alt přišel o angažmá v mistrovství světa kvůli své výšce. Loňský vítěz Rookies Cupu, který letos ovládl český jezdec Karel Hanika, vyrostl za rok o 12 centimetrů a na malé stroje třídy Moto3 se prostě "neposkládá".

 

AMK Brno circuit JUNIOR team

Sedmnáctiletý Alt nyní měří 184 centimetrů, což navíc podle odhadů lékařů nemusí být jeho konečná výška. Proto se tým Kiefer Racing rozhodl neprodloužit s ním smlouvu na rok 2014. "Takovou smutnou a negativní zprávu jsme ještě nikdy nemuseli sdělovat. Ale proti tělesným a genetickým vlastnostem je člověk bezmocný," uvedl šéf Altovy stáje Stefan Kiefer.

Alt se připravoval na motorkářskou kariéru od pěti let. Loni byl mezinárodním mistrem Německa a triumfoval v prestižním Rookies Cupu, kde závodí mladí jezdci na identických strojích. Jeho maximem ve světovém šampionátu je 18. místo z Indianapolis. Pokud bude chtít v seriálu zůstat, bude zřejmě muset hledat angažmá ve vyšších třídách.

U motocyklových závodníků je drobnější postava obvyklá. Loňský mistr světa Moto3 Sandro Cortese měří 169 cm. Český talent Hanika, který bude od příští sezóny závodit za elitní tovární tým Red Bull KTM Ajo, je jen o tři centimetry vyšší.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.