Rubriky:

Motocykly

Seriál endurového MS bude mít bohatší českou účast

30. března 2005 14:00 - PRAHA

Letošní seriál mistrovství světa v enduru bude z českého pohledu zajímavější než dříve. V šampionátu, který v sobotu začne ve španělské Guardalajarě, by mělo pravidelně startovat šest českých reprezentantů. Před rokem přitom o body stále bojoval pouze osamocený Vítězslav Kuklík.

 

internet

Hlavní zásluhu na tom má unhošťský tým KBS ÚAMK, který se stal pravidelným účastníkem mistrovství. Jeho barvy by měl hájit Michal Rudolf ve třídě Enduro 3 a trojice mladíků Tomáš Loukota (Enduro 1), Lukáš Sedláček (Enduro 2) a Jakub Horák (Enduro 3).

"Všichni mají zkušenosti z evropského šampionátu, ale letos jsme se rozhodli, že pojedou svět. Všem bude letos teprve osmnáct a mají před sebou dva tři roky, aby se ukázali," uvedl šéf týmu Ladislav Krupička. Loukota, Sedláček i Horák by měli hlavně dojíždět do cíle ve stanovených limitech a občas i bodovat.

MS se zřejmě představí v Mostě

Více čeká tým od Rudolfa, který by se měl stejně jako česká endurová jednička Roman Michalík (Enduro 1) a Kuklík (Enduro 3) pohybovat na bodovaných pozicích pravidelně. Nejvyšší ambice má Michalík, jenž se vrací do šampionátu po roční pauze. Bývalý mistr světa pojede za Bodro tým s podporou italské továrny TM. I k ní se vrací po menší přestávce.

"Roční pauza mi dodala novou chuť do závodění. Těším se, a když všechno dobře dopadne, měly by se dostavit i výsledky. Chtěl bych navázat na tradici úspěchů z konce devadesátých let. Mám velkou motivaci," řekl Michalík, který by měl být i lídrem reprezentačního týmu na letošní Šestidenní. Tradiční klání družstev se uskuteční v Povážské Bystrici.

Seriál endurového MS zavítá po pěti letech i do Česka. Původně se měl pátý díl šampionátu uskutečnit ve Dvoře Králové. Tamní pořadatelé se ale nedohodli s promotérem mistrovství, takže se pravděpodobně pojede v Mostě. Stoprocentně však zatím o dějišti závodu rozhodnuto není.

Kalendář MS 2005
2. a 3. dubna Guardalajara (Španělsko)
9. a 10. dubna Ourem (Portugalsko)
7. a 8. května Tolmezzo (Itálie)
4. a 5. června Gernika (Španělsko)
2. a 3. července Most (ČR)
23. a 24. července Digne (Francie)
27. a 28. srpna Heinola (Finsko)
8. a 9. října Serres (Řecko)
15. a 16. října Bergamo (Itálie)

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly