Letící motorka zasáhla třináctiletého závodníka. Už mu nebylo pomoci

2. května 2014 07:47 - Myjava

Snaha záchranářů byla marná. Prvomájový motokros na Kamenném kopci u Myjavy na Slovensku skončil tragicky. Teprve třináctiletý domácí závodník Jaroslav Motúz zahynul na následky zranění z finálové jízdy ve třídě do 85 ccm, v níž mohou startovat i takto mladí jezdci.

 

Profimedia.cz

Upadl na třetím skoku, či spíše dvojskoku. Podle přítomných diváků nezvládl dopad a posléze ho zasáhla letící motorka.

Na pomoc byl přivolán vrtulník, při převozu do nemocnice ale závodník podlehl těžkým zraněním. Závody patřící do série mezinárodního mistrovství Slovenska, kde startovala i řada českých jezdců, byly předčasně ukončeny. Událost vyšetřují policisté.

Úmrtí takhle mladého závodníka je výjimečné, jinak se ovšem tragédie motokrosovým tratím nevyhýbají ani u nás, i když v poslední době byly častější úmrtí spíše při rallye. Z motokrosařů v roce 2009 na následky zranění ze závodu v Lokti zemřel osmnáctiletý Michael Špaček, roce 2004 po nehodě na tréninku v Šumperku zahynul dvaadvacetiletý Tomáš Vašíček.

vap, Sport.cz

Měli by závodníci být připuštěni na start až po dovršení patnácti let?


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.