Letící motorka zasáhla třináctiletého závodníka. Už mu nebylo pomoci

Snaha záchranářů byla marná. Prvomájový motokros na Kamenném kopci u Myjavy na Slovensku skončil tragicky. Teprve třináctiletý domácí závodník Jaroslav Motúz zahynul na následky zranění z finálové jízdy ve třídě do 85 ccm, v níž mohou startovat i takto mladí jezdci.

Na ilustračním snímku vřava při motokrosovém závodě.

Upadl na třetím skoku, či spíše dvojskoku. Podle přítomných diváků nezvládl dopad a posléze ho zasáhla letící motorka.

Na pomoc byl přivolán vrtulník, při převozu do nemocnice ale závodník podlehl těžkým zraněním. Závody patřící do série mezinárodního mistrovství Slovenska, kde startovala i řada českých jezdců, byly předčasně ukončeny. Událost vyšetřují policisté.

Úmrtí takhle mladého závodníka je výjimečné, jinak se ovšem tragédie motokrosovým tratím nevyhýbají ani u nás, i když v poslední době byly častější úmrtí spíše při rallye. Z motokrosařů v roce 2009 na následky zranění ze závodu v Lokti zemřel osmnáctiletý Michael Špaček, roce 2004 po nehodě na tréninku v Šumperku zahynul dvaadvacetiletý Tomáš Vašíček.

Měli by závodníci být připuštěni na start až po dovršení patnácti let?