Motocyklista Hanika zajel svou dosud nejlepší kvalifikaci, Kornfeil se trápil

Le Mans

Nováček v mistrovství světa silničních motocyklů Karel Hanika zajel v Le Mans svou dosavadní nejlepší kvalifikaci a do nedělní Velké ceny Francie v třídě Moto3 odstartuje z jedenáctého místa. Také dnes pokračovalo trápení Jakuba Kornfeila na francouzském okruhu, když byl až dvacátý. V nejsilnější MotoGP zajel Karel Abraham osmnáctý čas.

Český motocyklista Karel Hanika.

Osmnáctiletý Hanika bude na startu ve čtvrté řadě, i když v průběhu kvalifikace pokukoval po ještě lepším umístění. V době vypršení času byl klasifikován jako devátý, nicméně dva soupeři si schovali své nejlepší kolo na úplný závěr kvalifikace.

Nejrychlejší byl Španěl Efrén Vázquez, na kterého Hanika ztratil 621 tisícin sekundy. Šestý muž průběžného pořadí MS Kornfeil zaostával kvůli problémům s nastavením už v trénincích a z problémů se nedostal ani v kvalifikaci, v níž na Vázqueze ztratil 1,340 sekundy. Odstartuje až ze sedmé řady.

V šesté řadě na roštu bude ve třídě MotoGP Karel Abraham, který zajel celkově osmnáctý čas. I pátou kvalifikaci v sezoně vyhrál španělský obhájce titulu Marc Márquez, jenž všechny dosavadní pole position využil k k vítězství v závodu.