Kornfeil po stíhačce dojel ve Francii desátý, Abraham získal bod

Le Mans

Jakub Kornfeil obsadil 10. místo v nedělní motocyklové Velké ceně Francie ve třídě Moto3 a počtvrté v sezóně bodoval. Nováček v seriálu mistrovství světa Karel Hanika měl v úvodu pád a závod nedokončil. Karel Abraham v MotoGP získal bod za patnáctou pozici.

Český motocyklista Jakub Kornfeil dojel na Velké ceně Francie desátý.

Kornfeil zejména v první polovině závodu předvedl skvělou stíhací jízdu. Po dvou nevydařených dnech v Le Mans vyrazil až z 20. místa, ale v závodě dlouho patřil k nejrychlejším a postupně se propracoval až na devátou pozici. Už se mu ale nepovedlo dostat se do kontaktu s vedoucí skupinou a v závěru jedno místo ztratil. V pořadí MS si pohoršil o příčku a je sedmý.

Hanika po osobním rekordu v kvalifikaci a startu z 11. místa přišel o naděje pádem ve třetím kole a potřetí za sebou skončil bez bodů.

Ve strhujícím finále vybojoval v pátém dílu sezóny třetí vítězství lídr pořadí Jack Miller z Austrálie, Hanikův kolega z týmu Red Bull KTM Ajo. Vrátil na stupně vítězů, na kterých minule ve Španělsku poprvé chyběl. Na cílové rovince o 95 tisícin porazil Španěla Álexe Rinse a výrazně si upevnil vedení v šampionátu. Vítěz předchozích dvou závodů Romano Fenati z Itálie totiž kvůli technickým problémům do cíle nedojel a na druhém místě už ztrácí 30 bodů.

Márqueze chyba nevykolejila

Závod královské kategorie ovládl stejně jako v předchozích čtyřech dílech mistr světa Marc Márquez. Jednadvacetiletý Španěl na hondě sice udělal po startu z pole position jezdeckou chybu a klesl až na desátou pozici, během dalších kol se však propracoval zpět do čela.

Jako poslední překážku zdolal Márquez před polovinou závodu v té době vedoucího Valentina Rossiho na yamaze, jenž si pak dojel pro druhou příčku. Pro slavného Itala to bylo jubilejní 150. umístění na stupních vítězů v nejsilnější třídě. Na třetí pozici skončil Španěl Álvaro Bautista.

Jediný Čech v MotoGP Abraham téměř celý závod absolvoval na nebodované šestnácté pozici. V posledním kole se však po technických problémech Američana Colina Edwardse posunul o jedno místo a získal bod. Navázal tak na úvodní tři letošní Velké ceny, poté co před dvěma týdny v Jerezu nedojel a poprvé nebodoval.