Rubriky:

Motocykly

Ve Finsku šlo o přežití. Teď se jezdci můžou předvést, věří pořadatelé pražské Grand Prix

21. května 2014 06:52 - Praha

Po roce se zase blíží plochodrážní show nejvyšší kategorie. Pražský ovál na Markétě opět přivítá závod Grand Prix. Už poosmnácté. A kromě toho je dlouho chybějící český výrazný výsledek možná právě letos na dosah. Do boje 31. května půjde i Václav Milík, čerstvě jednadvacetiletý jezdec, kterého čeká premiéra s divokou kartou od organizátorů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Je to momentálně nejlepší český jezdec, panuje na něm i fanouškovská shoda," připomíná ředitel závodu Pavel Ondrašík, že o výběru mladého dravce nebylo mnoho diskusí.

Žádné jiné město na světě nebylo častěji dějištěm nejprestižnějších plochodrážních bitev než Praha. Ještě vylepšuje svůj rekord, chystá osmnáctý závod, mezi pořadateli nemá konkurenci. A první zatáčka s výhledem na Hrad a další pražské skvosty je ke všemu vskutku jedinečným místem světa ploché dráhy.

Nabídne i pohled na český úspěch? Jisté je, že Milík je trumfem nejen pro tento závod, ale i do budoucna. „Čekáme, že ho čeští příznivci patřičně podpoří," přeje si Ondrašík s tím, že vedle letošního tradičního nájezdu polských fanoušků se čeká velký zájem od dalších sousedů, protože skvěle v seriálu jede nováček Smolinski z Německa. „Z Bavorska byl větší zájem už před startem seriálu, po Němcově výhře na Novém Zélandu to šlo ještě nahoru," říká Ondrašík.

Jsou zatím odjety tři závody, vzešli z nich tři premiéroví vítězové - po Smolinském i Polák Kasprzak a Slovinec Žagar. „Je to neskutečně vyrovnané. Praha už by ale měla ukázat více," připomíná ředitel, že v českém závodě nezřídka vítězí pozdější šampión. „Je to o tom, že stabilní dráha už naznačí skutečnou výkonnost jezdců, kupříkladu v Tampere šlo jezdcům spíše hlavně o to přežít, protože dráha byla děravá," vrací se  Ondrašík k minulé zastávce GP ve Finsku.

„Ale třeba je tenhle seriál opravdu specifický, a když máme v prvních třech závodech tři premiérové vítěze, tak u nás vyhraje Vašek Milík," přemítá Ondrašík před startem pražského závodu, do kterého v posledních dvou letech jako divoká karta naskočil Josef Franc. Předloni prošel do semifinále, skončil sedmý, loni byl šestnáctý, jen o příčku výš skončil při zranění dalších jezdců zaskakující Aleš Dryml.

GP v Praze se jede 31. května v 19 hodin
Seriál vede Polák Kasprzak (35 b.) před Dánem Pedersenem (34) a Američanem Hancockem (34).
vap, Sport.cz

Kam se Václav Milík dostane 31. května v pražském závodě GP?

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly