Rubriky:

Motocykly

Při testování v Brně potkal lídra MotoGP Márqueze menší pád

15. července 2014 21:28 - Brno

Lídra seriálu mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP Marca Márqueze potkal při úterním prvním testování v Brně menší pád, z něhož vyvázl bez zranění. Úřadující světový šampión ladí společně s týmovým kolegou Danim Pedrosou na Masarykově okruhu po tři dny své stroje před srpnovou Velkou cenou.

 

Thomas Peter, Reuters

Oba španělští jezdci zazářili ve víkendovém závodě MS na německém Sachsenringu, kde vyhrál Márquez před Pedrosou a stejné pořadí je také v čele průběžné klasifikace MotoGP.

Při testování si v úterý v Brně užili rozmary počasí. Po slunném ránu se před polednem snesl na trať hustý déšť, který nabídl i výhodu nastavení motocyklů na mokrou trať. Právě na vlhké vozovce po smyku předního kola Márquez ztratil kontrolu a upadl.

"Provázely nás rozmanité podmínky. I když odpoledne trať uschla, tak nebyla tak přilnavá. Takže jsme si ještě neověřili další možnosti nastavení. Snad budou ve středu podmínky lepší a umožní nám splnit úkoly s nastavením stroje. A chceme také poprvé testovat nový motocykl pro příští rok," uvedl Márquez, který dnes odkroužil 49 kol. Stejný počet urazil i Pedrosa.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly