Rubriky:

Motocykly

Rossi o formuli 1 nepřemýšlí, nepřijde mu zajímavá

29. června 2005 13:38 - ŘÍM

Motocyklový fenomén Valentino Rossi za volantem formule 1? Ještě nedávno se zdálo, že šestinásobný mistr světa by mohl v roce 2007 skutečně usednout jako pilot do kokpitu v královské automobilové třídě. Šestadvacetiletý král silničních motocyklů ale svůj údajný přestup popřel. Důvod? Formule 1 mu nepřijde zajímavá.

"Pokud se mě budete ptát na mou budoucnost, na formuli jedna vůbec neberte zřetel," řekl Rossi jasně novinářům podle odborného časopisu Motorsport aktuell. Vítězi posledních pěti Velkých cen v nejsilnější třídě MotoGP připadají závody F1 nezajímavé.

"Už je to docela dlouho, co jsem je naposledy viděl v televizi, ale měl jsem pocit, že nejdůležitějším úkolem pro piloty je, aby auto dovezli do cíle. Taková formule by mě neuspokojila. Už se o tom nehodlám bavit," dodal šestinásobný motocyklový šampión.

Rossi si loni vyzkoušel jízdu v závodním ferrari, což spekulace o možném přestupu posílilo. V minulosti řídil i rallyeový speciál. "Vyhrávat na motorce mě pořád baví. Až toho budu mít dost, skončím a uvidím, co dál. Ale nehodlám se nechat do něčeho tlačit," řekl.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly