Hayden přerušil Rossiho vítěznou sérii

MONTEREY

Motocyklista Valentino Rossi poznal po sérii pěti vítězství v mistrovství světa silničních motocyklů přemožitele. Italský jezdec skončil ve Velké ceně USA v Monterey až třetí a dojel tak vůbec nejhůře v celé letošní sezóně. Z vítězství se radoval Nicky Hayden, druhou příčku vybojoval Colin Edwards.

Na okruhu Laguna Seca, kam se světový šampionát vrátil po jedenácti letech, se představili pouze jezdci královské kubatury. Závodníci ve třídách do 125 a 250 ccm znovu zasáhnou do šampionátu za dva týdny v britském Donington Parku.

Hayden prožil v Kalifornii víkend snů. Nejprve si zajistil první pole position v kariéře, a poté vybojoval také premiérové vítězství v závodě. V šampionátu se posunul na šestou příčku.

Někteří jezdci včetně Rossiho kritizovali trať u kalifornského Monterey, protože se jim nelíbila její kvalita ani bezpečnostní opatření. Jeden z kritiků Ital Marco Melandri, jenž je druhý v celkové klasifikaci, upadl hned v úvodu a závod pro něj skončil. Na katastrofické scénáře však nedošlo a Grand Prix se obešla bez větších havárií.