Hanika byl na mokru třináctý v trénincích na VC San Marina

Misano

Motocyklový jezdec Karel Hanika zajel třináctý čas v pátečních trénincích Moto3 na Velkou cenu San Marina. Na mokré trati v Misanu tím zaznamenal nejlepší český výsledek, jeho kolega v nejslabší třídě Jakub Kornfeil byl 19., Karel Abraham se v královské MotoGP zařadil na 16. místo.

Karel Hanika.

V Moto3 rozhodly o pořadí časy z prvního tréninku. Nováček v seriálu Hanika v něm zaostal o 4,194 sekundy za vítězným Španělem Alexem Rinsem, Kornfeil byl první z jezdců, kteří už nedokázali prolomit dvouminutovou hranici, a jeho odstup za lídrem činil 5,177 sekundy.

V nejsilnější třídě pro změnu s výjimkou Kolumbijce Yonnyho Hernándeze všichni závodníci zrychlili v odpoledních jízdách, byť se také jelo na mokru.

Abraham byl s časem 1:52,814 o 3,619 sekundy pomalejší než Ital Andrea Dovizioso. Ten jako jediný dokázal odpoledne předčít Hernándezův čas z prvního tréninku.