Americký plochodrážník Hancock má třetí světový titul

Toruň

Američan Greg Hancock se stal potřetí v kariéře mistrem světa na ploché dráze. Čtyřiačtyřicetiletý jezdec mohl slavit už po desáté jízdě závěrečné Grand Prix sezony v polské Toruni, kterou vyhrál domácí Krzysztof Kasprzak a v celkovém hodnocení šampionátu skončil druhý.

Americký jezdec Greg Hancock (vpředu) a Nicki Pedersen během Grand Prix v ploché dráze na stadiónu Markéta v Praze v roce 2013.

Hancock získal první titul už v roce 1997 a další přidal před třemi lety. Do závodu v Toruni šel s náskokem 12 bodů na Kasprzaka, a když v desáté jízdě obsadil druhé místo za Dánem Nickim Pedersenem, získal jistotu, že už nebude v čele dvanáctidílného seriálu předstižen.

Kasprzak za ním zaostal o osm bodů. Bronz připadl obhájci titulu Britovi Tai Woffindenovi.

Kasprzak vybojoval třetí prvenství v Grand Prix v sezóně i kariéře a poprvé obsadil medailovou pozici ve světovém šampionátu. Ve finále třicetiletý Polák nejprve po kolizi s Pedersenem upadl, Dán byl z jízdy vyloučen a Kasprzak opakovaný závod ovládl před Švédem Andreasem Jonssonem a krajanem Jaroslawem Hampelem.