Rubriky:

Motocykly

Plochodrážní týmový titul se stahuje do Prahy, šampióni uspěli i na pardubické dráze

23. října 2014 19:47 - Pardubice

Plochodrážní extraligový titul se vrací po dvou letech do Prahy, tým Olympu po těsné domácí výhře na Markétě uspěl i v odvetě na půdě obhájce titulu Pardubic.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pražským trumfem se stal Polák Okoniewski, který na svítkovském oválu ani při jednom z pěti startů nenašel přemožitele a přispěl k vítězství v odvetě maximálním bodovým ziskem. Olymp se nakonec vyrovnal i s tím, že mu nedorazil druhý cizinec Chrzanowski a pro jejich povinnosti na Britských ostovech nemohl využít ani další své zahraniční posily soupisky Australana Batchelora či Dána Kildemanda.

Pardubickému klubu, jenž byl do finále v celé extraligové sezóně neporažený, moc nevyšlo zamíchání sestavou. Musel oželet start Slováka Vaculíka a Dryml, jenž měl být na domácí dráze turfem, ani Polák Kosciuch bohužel nepřinesli zisk, jaký se od nich očekával.

Na pražské Markétě tak mohou začít slavit. „Získali jsme titul docela přesvědčivě a máme velkou radost. Měli jsem se v týmu největší individualitu finále, parádně se k Okoniewskému přidali podstatným přísunem bodů i další, takže to dopadlo skvěle," mínil manažer Tomáš Topinka.

Finále extraligy na ploché dráze:
ZP Pardubice-Olymp Praha 42:48
(Suchánek 14, Milík 9, Žagar 8, Drmyl 6, Štichauer 3, Kosciuch 2 - Okoniewski 15, Franc a Kůs po 10, Z. Holub 9, Šitera a Škurla po 2), první závod 45:48.
Konečné pořadí:
1. Praha
2. Pardubice
3. Slaný
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly