Rubriky:

Motocykly

Brno by prý mohlo v MS silničních motocyklů nahradit Rakousko

14. listopadu 2014 09:59 - Brno

Vedení brněnského Automotodromu se příliš nezamlouvají současné aktivity jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem, který by od roku 2016 měl převzít záštitu nad pořádáním motocyklové Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu. Podle ředitelky Automotodromu Ivany Ulmanové momentálně vázne komunikace mezi oběma stranami a reálně hrozí, že místo Česka se pojede závod světového šampionátu v Rakousku. Hašek vyjádření Automotodromu považuje za nedorozumění, řekl v pátek ČTK.

 

MPAfoto.com, ČTK

"Komunikace není úplně nejlepší. Ve středu jsme měli první schůzku od srpna. Veškeré informace získáváme pouze z médií," uvedla Ulmanová pro MfDnes. "Tradice pokračování Velké ceny je kvůli nestandardním krokům ohrožena," dodala Ulmanová. Přestože kraj Automotodrom ujistil, že s ním počítá, je to podle ní dohoda jen ústní. "Kraj říká, že s námi počítá, ale jeho kroky nevypovídají o tom, že jsme v potřebném řetězci. Nebyli jsme o ničem informovaní," řekla ČTK Ulmanová.

Hašek se však brání tím, že je vše v rámci příprav a kromě toho se konaly i komunální volby, které si vyžádaly svůj čas a pozornost. "Ohledně Grand Prix jsme za kraj vše připravovali. Své věci si taky nejdříve vyřeším doma, než jdu jednat s někým jiným," řekl ČTK Hašek.

Podle něj v minulosti Automotodrom řešil svoje jednání bez kraje, stejně tak činí nyní i kraj. "Když už máme ve všem jasno, budeme jednat společně. Vymezíme si, co bude dělat kraj a Automotodrom," doplnil Hašek. Ulmanová bere vyjádření v potaz. "Možná chce hejtman Automotodromu z dobré vůle ulehčit, abychom se vůbec nestarali o poplatek, ale hlavně abychom měli v pořádku dráhu," řekla Ulmanová.

Jihomoravští zastupitelé ve středu schválili možnost vzniku krajské společnosti, která by od roku 2016 oficiálně organizovala Velkou cenu a koupila od promotéra šampionátu licenci na pořádání závodu. Tu až do roku 2015 drží Automodrom, který má ale problém s finančním plněním smlouvy. Každoročně musí Dorně platit přes 70 miliónů korun.

Otázka pořádání soutěže v dalších letech je nejasná

Hašek se zástupci Dorny osobně jednal předminulý víkend v Kataru. Podle Ulmanové ale představitelé promotéra následně brněnské organizátory upozornili, že jsou pro ně stále nejistým partnerem.

"Ze strany promotéra vznikla obava, jakým způsobem dokáže kraj zajistit kvalitu trati a veškerých služeb s tím spojených. Ptal se nás proto, zda nás kraj oslovil nebo informoval," objasnila Ulmanová.

Doplnila, že závod není otázkou pár týdnů, ale připravuje se zhruba rok, což promotér ví. "A právě proto uzavře smlouvu s Rakouskem od roku 2016. V případě, že česká strana požadavky nesplní, tak by mohlo dojít k tomu, že bude zrušena i Velká cena 2015," uvedla Ulmanová. Dorna podle ní požaduje, aby partnerem krajského projektu byl Automotodrom, protože provozuje dráhu.

Otázka pořádání soutěže v dalších letech je zatím nejasná. "V tuto chvíli můžeme potvrdit pouze to, že máme smlouvu s (majitelem okruhu) Karlem Abrahamem pro pořádání soutěže v Brně v roce 2015," sdělil ČTK mluvčí Dorny Ignacio Sagnier.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly