Rubriky:

Motocykly

Abraham: Budu mazák, ale těžko půjdu před tovární motorku

6. března 2015 08:45 - Praha

Ke křtu letošního motocyklu Honda na letňanském výstavišti pozval Karel Abraham řadu osobností šoubyznysu, ale sám při své páté sezóně v MotoGP zřejmě zůstane ve stínu hvězd na vylepšených továrních strojích.

 

Michal Doležal, ČTK

Bude pro vás velkým handicapem, že sedmnáct soupeřů má lepší techniku?

Těžko půjdu před tovární motorku, které mají dost výhod. I když je moje letošní Honda ve srovnání s loňskou verzí o dost rychlejší a brzdy i pneumaticky ovládané ventily fungují bezchybně, zatím je problém s elektronikou, aby ten výkon správně přebrala.

Jak se to projevuje?

Tovární mašina na výjezdu ze zatáčky drží plynuleji, zatímco moje pod plným plynem škube a chce se stavět na zadní. Tohle je přitěžující okolnost pro výsledky. Při únorových testech v Sepangu mě ničilo děsné vedro, přesto jsem tam o vteřinu překonal loňský čas, jenže výrazně zrychlili všichni. Dostat se mezi bodující patnáctku bude určitě obtížnější než v minulosti.

Co tedy může být vaším trumfem?

Měl bych být už za mazáka, kolem mě se objevují kluci, kteří jezdí daleko kratší dobu. Já už jsem v MotoGP dost dlouho, abych si věděl rady při chování na trati a mohl prodat zkušenost. Příjemnou změnou je, že letos drží zdraví. Ramena po pádech, které jsem měl, stoprocentní nejsou a už asi nebudou nikdy, ale tělo mám v nejlepším stavu za poslední dva tři roky.

Naladilo vás i motocyklové dobrodružství na dovolené v jihoamerické Patagonii?

Dal jsem si parádní oraz. Půjčili jsme si motorku, dostali vyznačený itinerář a ve dvou jsme dohromady najeli během deseti dnů snad pět tisíc kilometrů, po silnicích i šotolinách. Mám mračna zážitků, viděli jsme ledovce, sopky, běhající lamy a zastavili jsme i u cedule Konec světa.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly