Abraham zajel v prvním tréninku v Kataru patnáctý čas

Patnácté místo obsadil motocyklový jezdec Karel Abraham v prvním tréninku na zahajovací Velkou cenu Kataru v kategorii MotoGP. Za časem mistra světa Španěla Marca Márqueze, který byl dnes na okruhu Losail nejrychlejší, zaostal o 1,370 sekundy. Mezi jezdci se stroji Open byl před Abrahamem jen čtrnáctý Němec Stefan Bradl, na kterého český jezdec ztratil 74 tisícin.

Španělský motocyklista Marc Márquez během tréninku na Velkou cenu Kataru.

"Ztráta na Bradla je minimální a jsme hodně blízko i od řady továrních motorek. Není to nic nepřekonatelného," uvedl Abraham na svém webu. "Rozhodně se za dnešní výsledek nemusíme stydět, ale popravdě jsem čekal, že si sáhneme na čas z posledních testů. K němu nám něco málo chybělo."

V trénincích Moto3 byl Karel Hanika sedmnáctý a Jakub Kornfeil hned za ním s výkonem horším jen o 97 tisícin. Na prvního Portugalce Miguela Oliveiru ztratili zhruba půldruhé sekundy.