Hanika i Kornfeil v motocyklové Velké ceně USA bodovali

Austin

Český jezdec Karel Hanika dojel ve Velké ceně USA silničních motocyklů ve třídě Moto3 desátý. Bodoval i Jakub Kornfeil, který ve druhém podniku sezóny skončil na 11. místě. Vyhrál Brit Danny Kent. Královskou kubaturu MotoGP, jejíž start byl kvůli úniku vody a vytvořeným loužím ve třetí zatáčce o téměř 40 minut opožděn, vyhrál Marc Márquez. Karel Abraham stejně jako v úvodním závodu v Kataru do cíle nedojel.

Marc Márquez se svou hondou na okruhu v americkém Austinu.

Španěl Márquez ovládl závod MotoGP v Austinu potřetí v kariéře. Za dvojnásobným mistrem světa skončili Italové Andrea Dovizioso a vítěz úvodního závodu Valentino Rossi, jenž vede celkové pořadí.

Hanika, jenž v kvalifikaci obsadil až 20. místo, zopakoval v Austinu dva dny před 19. narozeninami své umístění z loňské sezóny. Do mistrovství světa Moto3 si připsal dalších šest bodů a v pořadí šampionátu je desátý. Kornfeil, jenž startoval až z 23. místa, získal premiérových pět bodů.

Kent naplno využil startu z pole position, vybojoval třetí vítězství v kariéře a ujal se vedení v seriálu. Pro druhé místo si dojel teprve patnáctiletý Francouz Fabio Quartararo před Efrenem Vázquezem.