Hanika byl třetí v trénincích na motocyklovou GP Argentiny

Karel Hanika zajel třetí čas v dnešních trénincích na nedělní Velkou cenu Argentiny silničních motocyklů. Brněnský jezdec, jenž v úterý oslavil osmnáctiny, zaostal o 411 tisícin sekundy za lídrem své kategorie Moto3 Dannym Kentem z Británie.

Čeští závodníci Jakub Kornfeil (ve druhé řadě pátý zleva) a Karel Hanika (ve druhé řadě čtvrtý zprava) před GP Kataru.

Hanika na stroji KTM zajel v druhém tréninku na tisícinu stejný čas jako Belgičan Livio Loi, jenž byl klasifikován jako druhý. Druhý český závodník v nejslabší třídě Jakub Kornfeil byl jedenáctý.

V královské MotoGP zajel Karel Abraham patnáctý čas. Na okruhu Termas de Río Hondo byl o 1,8 sekundy pomalejší než vítěz Aleix Espargaró ze Španělska.

Velká cena Argentiny, závod mistrovství světa silničních motocyklů - tréninky (kombinované časy po dvou jízdách):