Rubriky:

Motocykly

Abrahama ničí trčící dráty z nohy i nula bodů

1. července 2015 09:15 - Praha

Závodní pauza Karla Abrahama se protahuje. Po pádu v tréninku před dvěma týdny v Barceloně se 25letý český jezdec podrobil operaci vykloubeného palce na levé noze a následně vynechal už dva díly šampionátu MotoGP. A fit zřejmě nebude ani příště pro Sachsenring.

 

www.karelabraham.com

„Z nohy mi trčí dva zahnuté dráty, s těmi se určitě jezdit nedá a doktoři už varovali, že je tam jako speciální fixaci budu muset mít celkem šest týdnů. Bolí mě zadek od toho, jak furt sedím a nemůžu nikam chodit, ale těžko rekonvalescenci nějak urychlím," trouchu si zoufá Abraham, který sice v sobotu nemohl v Assenu závodit, stejně tam ale musel dorazit.

Vedení týmu AB Motoracing vyjednávalo, že by místo něj mohl jet domácí Nizozemec van der Merk, jenže nedošlo k dohodě o podmínkách. „I když jsem zraněný, celý tým musel být přítomen, včetně postaveného boxu. Taková jsou pravidla," vysvětluje Abraham.

I s nohou v sádře ho tak zřejmě nemine ani výjezd na červencovou Velkou cenu do Německa: „Součástí mé cesty je vždy i prohlídka oficiálním lékařem mistrovství. Dokud mi ale nemohou vytáhnout dráty, těžko se můžeme bavit o možnosti mého startu."

Pokud všechno půjde dobře, objeví se Abraham na trati až začátkem srpna v americkém Indianapolisu. S jediným přáním: konečně zajet nějaký výsledek. MotoGP jezdí už pátým rokem, letošní je pro něj zatím úplně nejhorší. Jako jediný v královské třídě nedosáhl ani na bod. „Je to doslova zničující. Za nulu na kontě si můžu zčásti sám, ale byly i technické potíže. Bohužel sezóna zatím jde úplně špatným směrem," krčí rameny.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly