Melandriho trápení v MotoGP končí, v Aprilii ho nahradí Laverty

Hohenstein-Ernstthal

Italský jezdec Marco Melandri po nevydařeném návratu do mistrovství světa silničních motocyklů skončil v továrním týmu Aprilie. Od víkendového závodu na Sachsenringu ho nahradí severoirský závodník Michael Laverty, jehož bratr Eugene rovněž startuje v královské třídě MotoGP s hondou.

Melandri se stal v roce 2002 mistrem světa v tehdejší kubatuře do 250 ccm a poté přešel do MotoGP, kde strávil osm sezón a vybojoval pět vítězství. Pak odešel do světového šampionátu superbiků, ale letos se znovu objevil v MotoGP v barvách Aprilie, která se do královské třídy vrátila po desetileté pauze.

Melandrimu však comeback nevyšel. V osmi závodech dvaatřicetiletý Ital nebodoval, jeho nejlepším výsledkem bylo 18. místo.

Michael Laverty, jenž byl dosud testovacím jezdcem Aprilie, působil v MotoGP v uplynulých dvou letech v soukromém týmu. Povedlo se mu bodovat jen ve čtyřech závodech, nejlépe dojel dvanáctý.