Rubriky:

Motocykly

Paráda! Hanika opět třetí v kvalifikaci

11. července 2015 13:31 - Sachsering
(Aktualizováno: 11. července 2015 16:17)

Motocyklový jezdec Karel Hanika obsadil třetí místo v kvalifikaci Moto3 na Velké ceně Německa a podruhé za sebou odstartuje do závodu MS z první řady. V kvalifikaci Velké ceny Německa stejně jako před dvěma týdny v nizozemském Assenu obsadil třetí příčku. Druhý český jezdec Jakub Kornfeil byl osmnáctý.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

Hanika se na Sachsenringu dostal těsně pod hranici minuty a 27 sekund a časem 1:26,941 se dlouho držel na druhé příčce, která by byla jeho novým kvalifikačním maximem. V závěrečném kole ho ale o pouhé dvě tisíciny vteřiny předstihl Ital Enea Bastianini. Kvalifikaci vyhrál lídr šampionátu Brit Danny Kent, za nímž Hanika zaostal o více než půl sekundy.

"Bojovat s Kennym nebylo snadné, zajel fantastický čas. Snažili jsme se zajet dobře na ojetých pneumatikách, což je důležité pro závod. S novými gumami jsem zajel pár dobrých kol, ale na trati bylo plno, a když jsem se snažil zrychlit a přiblížit se nejrychlejšímu času, měl jsem menší pád," uvedl Hanika, kterému patří v průběžném pořadí MS čtrnáctá příčka.

S výsledkem kvalifikace byl ale spokojený. "Jsme v první řadě, máme dobré nastavení a motorka funguje. To je dobrá výchozí pozice," konstatoval devatenáctiletý český jezdec.

Španělé opět kralovali v MotoGP

V Assenu svou výhodnou startovní pozici neuhájil a hned po startu se propadl na šesté místo. Nakonec dojel osmý.

V MotoGP zabrali první řadu na startu Španělé v čele s dvojnásobným mistrem světa Marcem Márquezem. Druhého Daniho Pedrosu a třetího Jorgeho Lorenza dělila jen tisícina sekundy. Lídr šampionátu Ital Valentino Rossi bude útočit z druhé řady, v kvalifikaci skončil šestý.

Márquez si vyjel pole position na Sachsenringu pošesté za sebou, z toho pětkrát pak závod vyhrál. "Zkusíme to pošesté. Hlavní je, že si na motorce věřím," uvedl.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod MS silničních motocyklů na Sachsenringu:
Moto3:
1. Kent (Brit./Honda) 1:26,420
2. Bastianini (It./Honda) -0,519
3. Hanika -0,521
18. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,294
Moto2:
1. Zarco (Fr./Kalex) 1:24,044
2. Simeon (Belg./Kalex) -0,089
3. Morbidelli (It./Kalex) -0,247
MotoGP:
1. M. Márquez 1:20,336
2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,292
3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,293
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly